Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki. Oszuści nie mają litości
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 22.05.2024 17:43

Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki. Oszuści nie mają litości

Biedronka
Fot. Iberion

Przestępcy po raz kolejny wykorzystują popularność jednego z dyskontów, aby oszukać kolejne osoby. Na nasze skrzynki mailowe mogły już trafić wiadomości, według których możemy otrzymać w Biedronce pewien produkt całkowicie za darmo. Oszuści chcą w ten sposób nie tylko pozyskać nasze dane osobowe, ale także wyczyścić nasze karty płatnicze.

Nowa metoda oszustwa ”na Biedronkę”

Eksperci z Cyberrescue ostrzegają przed nową metodą oszustwa. Z pewnością wiele osób już dostało kuszącą informację o tym, że otrzymaliśmy produkt warty ponad 1 tys. zł. Aby go otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań dotyczących satysfakcji podczas zakupów w sieci sklepów Biedronka. Niestety, nigdy nie zobaczymy wspomnianej nagrody, a dodatkowo możemy narazić się na spore niebezpieczeństwo.

Nie wypłacisz pieniędzy, nie zrobisz przelewu. Lepiej się przygotować

Przekręt ”na Biedronkę”. Oferują drogą szczoteczkę za podanie danych

Na czym polega ta metoda oszustwa? Po wypełnieniu ankiety strona prosi nas o podanie swoich danych do wysyłki nagrody, wraz z numerem karty i kodem CVV, aby opłacić dostawę. Naszą czujność mogą uśpić dodatkowo komentarze rzekomo pochodzące od innych ”szczęśliwców”. Ponadto komunikat informuje nas o tym, że oferta ważna jest tylko dzisiaj, co może dodatkowo zachęcić nas do sięgnięcia po kartę płatniczą.

ZOBACZ: Bank PKO BP wprowadził ważne zmiany. Każdy klient powinien to wiedzieć

Nie podawaj swoich danych na podejrzanych stronach z ”nagrodami”

Co w przypadku, jeśli podamy oszustom swoje dane? Eksperci z Cyberrescue poinformowali, że po uzyskaniu szczegółów z karty płatniczej na naszym koncie zostanie uruchomiona płatna subskrypcja, która cyklicznie będzie pobierała od nas pieniądze. Podanie danych do kontaktu również wiąże się z potencjalnym niebezpieczeństwem. Wprowadzenie ich na takiej stronie skutkować będzie dodatkową ilością spamu, a także kolejnymi próbami oszustwa. Niewykluczone także, że nasze dane zostaną sprzedane i przekazane innym cyberprzestępcom.

Źródło: cyberrescue.info