Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważne zmiany w Żabce. Wielu klientów zdziwi się przy kasie
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 14.05.2024 08:54

Ważne zmiany w Żabce. Wielu klientów zdziwi się przy kasie

żabka
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Już wkrótce Żappka Pay oraz inne usługi w sklepach Żabka przestaną być dostępne. Przygotuj się na zmiany przy kasie, które obejmują zarówno metody płatności, jak i funkcje aplikacji. Popularna sieć sklepów ogłosiła, że stanie się to z dniem 17 czerwca 2024 roku.

Żappka Pay

Żappka Pay, metoda płatnicza wprowadzona przez sieć Żabka w 2020 roku, wkrótce przejdzie do historii. Ta wygodna opcja umożliwiała szybkie płatności za pomocą aplikacji żappka, po dodaniu karty debetowej lub kredytowej przez NFC, skan aparatu fotograficznego lub automatycznie przy kolejnym zakupie. 

Użytkownicy potwierdzali płatności biometrycznie odciskiem palca lub skanem twarzy lub PIN-em, co zapewniało bezpieczeństwo transakcji. Od 17 czerwca 2024 roku Żappka Pay przestanie działać, co oznacza konieczność korzystania z innych form płatności.

Znajdziesz telefon, nawet jest wyłączony. Nowa funkcja już w Polsce Bezpieczniej na Tinderze. Nowa funkcja może uchronić przed tragedią

Inne usługi, z którymi żegnamy się w Żabce

Wiadomość e-mail, wysłana do użytkowników aplikacji żappka informuje o dalszych zmianach. Oprócz Żappka Pay, Żabka rezygnuje z kilku innych funkcji dostępnych w aplikacji. Wśród nich znajdują się:

  • Żabu - gra w aplikacji żappka
  • Żappka Post
  • Historia żappsów
  • Przelewanie żappsów
  • Subskrypcje - będą dostępne jedynie do 30 czerwca 2024 roku

Te zmiany oznaczają koniec niektórych popularnych funkcji, które użytkownicy aplikacji zdążyli polubić i do których się przyzwyczaili.

ZOBACZ TAKŻE: Ukryta funkcja kas samoobsługowych w Biedronce. Klienci nie mają pojęcia

Nowe zasady i regulamin

Aby dostosować się do nadchodzących zmian, warto zapoznać się z nową wersją regulaminu programu żappka, która wejdzie w życie 27 maja 2024 roku. Zaktualizowany regulamin zawiera wszystkie szczegóły dotyczące likwidacji wspomnianych usług oraz wprowadza nowe zasady korzystania z aplikacji i programu lojalnościowego. Użytkownicy aplikacji powinni być gotowi na te zmiany, aby uniknąć niespodzianek przy kasie oraz w pełni wykorzystać dostępne wciąż funkcje.