Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Więcej pieniędzy dla Polaków. Popularny bank wprowadza zmiany
Paula Drechsler
Paula Drechsler 07.06.2023 19:19

Więcej pieniędzy dla Polaków. Popularny bank wprowadza zmiany

pieniądze
domena publiczna

Polacy zarobią więcej dzięki modyfikacjom, jakie wprowadza Revolut do swojej oferty. Klienci banku zyskają korzyści zależnie od posiadanych planów. Profity odnotują posiadacze kont w złotówkach oraz w euro.

Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych

W zalewie informacji dotyczących zwiększania opłat przez różne banki można znaleźć także wzmianki dotyczące polepszenia różnych usług, takich jak lokaty i konta oszczędnościowe. Swoją propozycję pozytywnych zmian opublikował na przykład Revolut. Bank zadecydował o podniesieniu oprocentowania kont oszczędnościowych.

Fintach poinformował, że po raz kolejny podwyższa oprocentowanie na tzw. sefach na oszczędności, czyli Saving Vaults. Na tych kontach oszczędnościowych odsetki wypłacane są codziennie, a więc przy dobrym planowaniu można zyskać nieco więcej pieniędzy.

Ile wynosi oprocentowanie kont oszczędnościowych w Revolut?

Bank zdecydował o podniesieniu oprocentowania na kontach prowadzonych w euro i w złotówkach. Polacy posiadające poszczególne plany dotyczące kont oszczędnościowych z codzienną kapitalizacją odsetek mogą zyskać.

W złotówkach:

  • Plan Standard - 4,05 proc. (bez zmian)
  • Plan Plus - 4,25 proc. (wcześniej 4,1 proc.)
  • Plan Premium - 4,8 proc. (wcześniej 4,3 proc.)
  • Plan Metal - 5 proc. (wcześniej 4,5 proc.)

W euro:

  • Plan Standard - 1 proc. (wcześniej 0,7 proc.)
  • Plan Plus - 1,25 proc. (wcześniej 0,75 proc.)
  • Plan Premium - 1,75 proc. (wcześniej 0,8 proc.)
  • Plan Metal - 2 proc. (wcześniej 0,9 proc.)

Jest to oprocentowanie w skali roku.

Uwaga na lewe oferty wakacyjne. W internecie aż się od nich roi

Bezpieczeństwo środków na koncie oszczędnościowym

Jak podaje Revolut, środki przechowywane w tzw. wirtualnych sejfach na oszczędności są objęte systemem gwarancji depozytów do kwoty 100 tys. euro na klienta. Wpłacane środki są przechowywane na rachunkach zaufanego partnera bankowego Aion Bank.

- Mam nadzieję, że dzięki nowemu oprocentowaniu środki, które nasi klienci przechowują w Revolut, będą pracować dla nich efektywniejpowiedział cytowany przez Tabletowo Tomasz Jarczyk, Head of Credit w Revolut.