Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Wielka awaria Plusa. Tysiące Polaków bez internetu i sieci komórkowej
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 28.03.2024 16:16

Wielka awaria Plusa. Tysiące Polaków bez internetu i sieci komórkowej

Telefon, logo Plusa
Fot. Pixabay/F1Digitals, Facebook/Plus

Trwa wielka awaria w jednej z najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce. Tysiące użytkowników zgłosiło problemy z internetem, wykonywaniem połączeń, a także wysyłaniem SMS-ów. Przedstawiamy szczegóły.

Wielka awaria w sieci Plus

W czwartek 28 marca doszło do poważnej awarii w jednej z najpopularniejszych sieci komórkowych w Polsce. Serwis Downdetector odnotował tysiące zgłoszeń dotyczących problemów w korzystaniu z usług operatora. Jak na razie Plus nie zdecydował się na wydanie oficjalnego stanowiska w tej sprawie, więc nie wiadomo jak długo potrwają jeszcze utrudnienia.

Zobacz także: Jak samodzielnie odczytać licznik prądu? Tak skontrolujesz zużycie energii

Jak samodzielnie odczytać licznik prądu? Tak skontrolujesz zużycie energii

Tysiące zgłoszeń użytkowników sieci Plus

Serwis Downdetector zajmuje się zbieraniem raportów dotyczących utrudnień, które napotykają użytkownicy w trakcie korzystania z sieci czy usług teleinformatycznych. W czwartek tuż po godzinie 14 do serwisu zaczęły trafiać pierwsze zgłoszenia związane z problemami w sieci Plus. Już około godziny 14:40 odnotowano 5400 raportów od klientów popularnego operatora komórkowego.

Polacy zgłaszają liczne utrudnienia

Okazuje się, że tysiące użytkowników Plusa ma aktualnie spore trudności w korzystaniu z sieci komórkowej. Oprócz tego, że nie działa internet, to nie można również dzwonić i wysyłać SMS-ów. Z mapy przedstawionej przez serwis Downdetector wynika, że awaria sieci ma charakter krajowy. Problemy zgłaszają bowiem użytkownicy na terenie całego kraju. Co ważne, pojawiły się także raporty dotyczące utrudnień w działaniu telewizji Cyfrowy Polsat, która należy do tej samej grupy kapitałowej.