Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Wielka awaria w PKO. Zgłoszenia napływały z całej Polski
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 10.05.2024 17:22

Wielka awaria w PKO. Zgłoszenia napływały z całej Polski

pko bank polski
Fot. materiały własne

Dwa duże polskie banki borykają się dziś z problemami. Od rana występują przerwy w dostępie do usług. Choć duża część infrastruktury została już przywrócona do pełnej sprawności, to pomniejsze problemy nadal mogą pojedynczo występować. Ponadto w weekend część banków przeprowadzać będzie prace serwisowe.

Awaria w PKO BP

Problemy ze stabilnością swoich usług potwierdził PKO Bank Polski. Rozpoczęły się one już rano. Choć usterka miała być przejściowa, to w niezależnych serwisach dokonano setek zgłoszeń. Pokazuje to, że skala zakłóceń była duża.

Problemy dotyczyły przede wszystkim bankowości internetowej. Klienci PKO BP w ogóle nie mogli się do niej zalogować. W tej chwili nie pojawiają się już nowe informacje dotyczące awarii, co jednak nie oznacza, że niektórzy użytkownicy nie będą napotykać problemów.

Znika znana metoda płatności. Czas tylko do 29 lipca

Problemy także w Pekao

Równolegle problemy zgłaszali również klienci Banku Pekao, który często jest mylony z pierwszym, choć w rzeczywistości nie mają one ze sobą wiele wspólnego. Najpewniej nie współdzielą także infrastruktury, a mimo to także klienci Pekao mieli dziś problemy z korzystaniem z usług.

W przypadku Pekao także występowały przede wszystkim problemy w dostępie do konta za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Zawodzić miała przede wszystkim aplikacja mobilna banku. Problem występował jednak na mniejszą skalę, niż miało to miejsce w przypadku PKO BP i nie pojawiają się już nowe zgłoszenia.

Planowane przerwy w pracy banków

W kontekście awarii warto przypomnieć, że na ten weekend planowane są niewielkie przerwy w pracy ING Banku Śląskim. Już jutro w godzinach od 6:00 do 7:00 klienci ING nie będą mogli skorzystać z systemu płatności BLIK.

Z kolei Toyota Bank planuje prace serwisowe jutro od 15:00 do 19:00. Mogą wystąpić problemy w dostępie do konta, autoryzacji czy usługach szybkiej płatności.