Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Znika znana metoda płatności. Czas tylko do 29 lipca
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 03.05.2024 22:08

Znika znana metoda płatności. Czas tylko do 29 lipca

płatność
Fot. pvproductions/Freepik

Fitbit Pay, dotychczasowa usługa płatności dostępna dla użytkowników w Polsce, zniknie z rynku po 29 lipca, zastąpiona przez Google Wallet. Ta zmiana niesie za sobą konieczność migracji dla użytkowników, ale zapewnia również szerszy dostęp do funkcji płatności mobilnych.

Koniec ery Fitbit Pay

Fitbit Pay, dostępny dla użytkowników w Polsce od pewnego czasu, przestanie działać po 29 lipca. Decyzja ta wynika z faktu przejęcia firmy Fitbit przez Google, co spowodowało dublowanie usług płatności mobilnych. 

Pomimo braku dokładnych danych na temat liczby użytkowników korzystających z Fitbit Pay, jego popularność nie dorównywała konkurencyjnemu Google Pay. Ostateczna data wycofania usługi została już potwierdzona, a migracja na Google Wallet jest nieunikniona dla obecnych użytkowników.

Sklepy wycofują kasy samoobsługowe. Wszystko z powodu klientów Nowa ulga podatkowa dla rodziców i nauczycieli. Zbliża się termin rozliczenia PIT

Migracja na Google Wallet

Operator zapewnia, że przejście na Google Wallet będzie szybkie i bezproblemowe dla użytkowników Fitbit Pay. Proces migracji ma być możliwy poprzez menu ustawień w aplikacji mobilnej Fitbit. Choć Fitbit Pay jest aktualnie obsługiwany przez 11 banków w Polsce, Google Pay zapewnia znacznie szerszy wybór, obejmując 17 instytucji finansowych, w tym takie jak PKO BP czy ING Bank Śląski. Dzięki tej zmianie konsumenci zyskają dostęp do bardziej powszechnego systemu płatności mobilnych.

ZOBACZ TAKŻE: Nubia debiutuje w Europie. Nowy najtańszy składany smartfon w Polsce

Korzyści dla użytkowników

Ostatecznie, zmiana z Fitbit Pay na Google Wallet powinna przynieść korzyści wszystkim użytkownikom. Dostęp do bardziej powszechnego systemu zapewni większą wygodę i dostępność płatności mobilnych dla klientów banków w Polsce. Mimo konieczności migracji, ta zmiana może być krokiem naprzód w rozwoju technologicznym i ułatwić codzienne transakcje dla użytkowników smartfonów i zegarków Fitbit.