Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Wielu kierowców boi się nacisnąć. Do czego służy tajemniczy przycisk?
Mateusz Godlewski
Mateusz Godlewski 15.01.2024 08:05

Wielu kierowców boi się nacisnąć. Do czego służy tajemniczy przycisk?

Automobilowy, Samochód, Panel.
Pixabay/Pexels

Jeżdżące komputery - tak  właśnie moglibyśmy określić współczesne samochody. Ich kabiny są pełne przycisków, których przeznaczenie często ciężko odgadnąć. Postrachem niektórych kierowców jest przycisk z gwiazdką. Czy naprawdę jest się czego bać?

Mnogość ekranów, mnogość wyboru.

Cyfrowe przesyłanie sygnału to chleb powszedni w dobie pojazdów naszpikowanych rozwiązaniami elektronicznymi. Na początku impuls trafia do komputera, a ten podejmuje decyzje o użyciu danych funkcji wyposażenia.

Samochody są teraz znacznie lepiej wyposażone. Mają aktywne tempopaty, radary, kamery, czujniki deszczu oraz zmierzchu. Auta można połączyć z telefonami.       

Duże zmiany w ofercie Plusa. Operator wyłącza usługi i podwyższa opłaty Niegroźna stłuczka samochodu elektrycznego. Rachunek przyprawia o zawrót głowy

Przycisk z gwiazdką - co oznacza?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Takie przyciski znajdują się na konsoli środkowej lub kierownicy. Wielu kierowców niecodzienny wygląd odstrasza. Czy jest to uzasadnione?

Absolutnie nie. Producent daje możliwość kierowcy, by ten sam wybrał, do czego służyć ma problematyczny przycisk. Można przypisać mu funkcję do przycisku, który znajduje się pod ręką.

Przycisk z gwiazdką - jak ustawić?

Najłatwiej tę informację znaleźć w instrukcji obsługi. Jeżeli przycisku z gwiazdką brakuje - wówczas należałoby zajrzeć do instrukcji obsługi w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania. Niektóre marki mogą mieć numerowane przyciski na konsoli środkowej - mogą definiować w ten sposób skróty do wielu funkcji pojazdów.

Najczęściej zdarza się, że zakres możliwości konfiguracji definiuje producent pojazdu. Za sprawą przycisku można uruchamiać jedną lub kilka dostępnych funkcji. Konfiguracja zwykle jest dostępna w menu urządzenia multimedialnego bądź po dłuższym wciśnięciu przycisku.

Źródło: motoryzacja.interia.pl

Tagi: motoryzacja