Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Wiemy, kiedy odbędzie się historyczna misja NASA. "To jak lądowanie na Księżycu"
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 17.01.2024 19:30

Wiemy, kiedy odbędzie się historyczna misja NASA. "To jak lądowanie na Księżycu"

kosmos
East News/Science Photo Library

NASA szykuje się do spektakularnego przedsięwzięcia, porównywanego do lądowania na Księżycu. Czy to będzie przełom w naszym zrozumieniu kosmosu? Czy to będzie nasz nowy "krok dla ludzkości"?

Historyczna misja NASA

NASA ogłasza niezwykłą misję, która porównywana jest do epokowego lądowania na Księżycu. W wigilię Bożego Narodzenia 2024 roku, sonda Parker Solar Probe przemknie obok Słońca z prędkością, którą ciężko sobie wyobrazić - 195 km/s, otwierając nowy rozdział w podboju kosmosu. To nie tylko podróż przez przestrzeń, to moment, który może zmienić naszą perspektywę na zawsze.

Księżyc będzie cmentarzem? Ruszyła kosmiczna misja

Misja porównywalna do lądowania na Księżycu

Misja sondy Parker Solar Probe to nie tylko wyprawa kosmiczna, to wyzwanie na skalę dotąd niespotykaną. Zbudowana przez NASA ta niezwykła konstrukcja ma zbliżyć się na zaledwie 6,1 mln km od powierzchni Słońca, stawiając czoło temperaturze 1,4 tys. st. C. 

Misja, rozpoczęta w 2018 roku, ma dostarczyć nowe dane na temat tajemnic korony Słońca i zjawisk, które mają kluczowe znaczenie dla naszego zrozumienia przewidywania "kosmicznej pogody". W porównaniu do niej, lądowanie na Księżycu wydaje się proste. 

Ryzyko, nagroda i przełom w nauce

Dr Nour Raouafi, naukowiec zaangażowany w projekt, porównuje tę wyjątkową misję do lądowania na Księżycu w 1969 roku. Jednak to nie tylko heroiczny wyczyn, lecz także inwestycja w bezpieczeństwo naszej cywilizacji. 

Wiedza zgromadzona podczas trzech bliskich wycieczek w stronę Słońca może przyczynić się do poprawy prognoz kosmicznych, zwiększając naszą zdolność przewidywania i zabezpieczania przed ekstremalnymi zjawiskami słonecznymi. Czy sonda Parker stanie się naszym przewodnikiem w nowej erze badań kosmosu? Odpowiedź poznamy już w 2024 roku.

Tagi: astronomia