Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Wyciekł film prezentujący GTA VI. Premiera pierwszego zwiastuna za kilka dni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 04.12.2023 09:18

Wyciekł film prezentujący GTA VI. Premiera pierwszego zwiastuna za kilka dni

GTA
Fot. Rockstar

Trwają pracę nad kolejną odsłoną jednej z najbardziej kultowych serii gier komputerowych w historii, Grand Theft Auto. Wkrótce zostanie opublikowany pierwszy zwiastun GTA VI, ale do internetu wyciekł właśnie film, który ma przedstawiać grę.

Nadchodzi nowe GTA, pierwszy zwiastun za kilka dni

Grand Theft Auto VI to gra wyczekiwana od przynajmniej dwóch generacji konsol. Rockstar, producent, w ostatnich latach skupił się na odświeżaniu GTA V oraz trybu wieloosobowego gry, który okazał się wielkim finansowym sukcesem. To zniechęcało twórców do tego, by w końcu zacząć pracę nad kolejną dużą odsłoną.

Pierwszy zwiastun GTA VI zostanie udostępniony już 9 grudnia. Grafika promująca premierę trailera wskazuje, że może się ona toczyć w znanym już miłośnikom serii mieście Vice City, jednak są to tylko domysły. Zdaje się je potwierdzać film, który najwidoczniej wbrew woli producenta trafił właśnie do Sieci.

To może być hit. Na Netfliksie będzie można ograć Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Kolejny wyciek dotyczący GTA VI

Film pokazuje miasto przypominające Vice City. Gracze porównali materiał z wcześniejszymi wyciekami prezentującymi zrzuty ekranu z wczesnej fazy prac. Odnaleziono pewne podobieństwa budynków, które wskazują na to, że wyciekły właśnie film może być autentyczny. A także to, że znów odwiedzimy miasto podbite przez Tommy’ego Verecettiego, bohatera jednej z wcześniejszych odsłon.

Według plotek materiał miał ujawnić syn jednego z pracowników Rockstar. Jeśli się one potwierdzą, czekają go zapewne surowe konsekwencje – Rockstar znany jest z bezlitosnej walki z podobnymi incydentami i nie ma większych wątpliwości, że nie inaczej będzie tym razem. Zwłaszcza że do wycieku doszło niecały tydzień przed publikacją pierwszego zwiastuna GTA VI.

Rockstar nie reaguje na przeciek

Choć producent potwierdził autentyczność poprzednich wycieków, jak dotąd milczy w sprawie nowego materiału. Na razie nie są znane szczegóły harmonogramu prac nad kolejną odsłoną Grand Theft Auto, więcej na temat nowej produkcji dowiemy się zapewne już za niecały tydzień. Nie ma jednak pewności, czy 9 grudnia Rockstar zaprezentuje nam fragmenty rozgrywki czy chociaż materiały powstałe na silniku gry.