Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Wyłącz tę opcję w telefonie. Twoje dane będą bezpieczne
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 14.03.2024 19:58

Wyłącz tę opcję w telefonie. Twoje dane będą bezpieczne

smartfon w ręku
Fot. F1 Pixabay/Digitals

Wraz z wprowadzeniem nowej funkcji na platformie Twitter, użytkownicy zyskali możliwość prowadzenia rozmów głosowych i wideo. Jednakże, za tą nowością kryje się potencjalne zagrożenie dla prywatności użytkowników. Domyślne ustawienia mogą prowadzić do niechcianego ujawnienia numeru IP, co stawia użytkowników w ryzyku ataków cyberprzestępców. Jak ochronić swoje dane?

Zagrożenie dla prywatności użytkowników?

Ostatnio popularny serwis społecznościowy Twitter wprowadził nową funkcję umożliwiającą użytkownikom prowadzenie rozmów głosowych i wideo, podobnie jak na innych platformach. Pierwotnie dostępna tylko dla płatnych subskrybentów, teraz stała się dostępna dla wszystkich użytkowników. Jednakże, za sprawą domyślnych ustawień, użytkownicy mogą narazić się na potencjalne zagrożenia związane z bezpieczeństwem swoich danych.

Do Polaków masowo trafiają maile. Pod żadnym pozorem tego nie rób Wyciek danych w Ministerstwie Cyfryzacji. Wiemy, czego dotyczył

Włącz zwiększoną ochronę prywatności

Największym zmartwieniem jest fakt, że podczas tych rozmów istnieje ryzyko ujawnienia naszego numeru IP. Aby temu zapobiec, konieczne jest ręczne włączenie funkcji "Zwiększonej Ochrony Prywatności" podczas połączeń. Domyślnie ta opcja jest wyłączona, co może prowadzić do niepożądanych konsekwencji.

ZOBACZ TAKŻE: Fałszywe mandaty na sklepowych parkingach. Oszuści mają nowy sposób

Ryzyko związane z ujawnieniem numeru IP

Adres IP, będący unikalnym identyfikatorem naszego urządzenia w sieci, może być wykorzystany przez cyberprzestępców w różnych szkodliwych celach. Może posłużyć do śledzenia naszej lokalizacji lub nawet do przeprowadzenia ataków DDoS, które mogą zablokować dostęp do sieci. W związku z tym, warto zwrócić szczególną uwagę na ochronę swojej prywatności i aktywować odpowiednie ustawienia w serwisach internetowych, takich jak Twitter.