Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > YouTube nagle przestał działać poprawnie? Znamy rozwiązanie
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 28.05.2024 15:34

YouTube nagle przestał działać poprawnie? Znamy rozwiązanie

youtube
Fot. Freepik/ijeab

Internauci zgłaszają problemy z działaniem YouTube’a. W wielu przypadkach filmy automatycznie przewijają się do końca i ich oglądanie jest niemożliwe lub przynajmniej utrudnione. To nie przypadek, lecz świadoma decyzja administracji, na którą jest na razie tylko jeden sposób.

Problemy z działaniem YouTube’a

Użytkownicy YouTube’a zgłaszają, że gdy chcą odtworzyć film na YouTube, ten zostaje automatycznie przewinięty do końca i omija ich cała treść. Szybko okazało się, że dzieje się tak tylko przy włączonych rozszerzeniach blokujących reklam i jest to element walki administracji YouTube’a z adblockami.

Co więcej, nawet gdy użytkownikowi udało się odtworzyć film od początku, wówczas był zmuszony oglądać go bez dźwięku. Automatycznie włączane było wyciszenie, z którego nie można było zrezygnować.

Chrome zaskoczy cię podczas uruchamiania. Trzeba będzie wybrać

Rozwiązaniem wyłączenie adblocka

YouTube kontynuuje walkę z użytkownikami, którzy korzystają z serwisu z włączonym rozszerzeniami blokującymi reklamy. Po tym jak w zeszłym roku zaczęto egzekwować zakaz stosowania adblocków i odcięto od dostępnych w serwisie, rozpoczął się istny wyścig zbrojeń. Rywalizuje administracja YouTube’a i twórcy rozszerzeń.

Za każdym razem, gdy pojawia się jakaś nowa forma utrudniania korzystania z YouTube, jakiś czas później pojawia się nowa metoda omijania ograniczeń. W przypadku nowego mechanizmu nie dodano jeszcze odpowiednich filtrów, przez co aktualnie jedyną w stu procentach skuteczną metodą pozbycia się problemów jest wyłączenie adblocka.

Dla wrogów reklam - YouTube Premium

Kwestią czasu jest, aż twórcy adblocków znajdą sposób na nowy mechanizm YouTube’a, podobnie jak pewne jest, że prędzej czy później wdrożone zostaną nowe środki i ograniczenia. Przypominamy, że oglądanie YouTube’a bez reklam jest niezgodne z regulaminem. Pozbawiona reklam jest natomiast wersja premium YouTube’a, która kosztuje 25,99 zł miesięcznie.