Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Allegro zwraca pieniądze, masz 72 godziny na zgłoszenie wniosku. Trwa specjalna akcja promocyjna
Paula Drechsler
Paula Drechsler 08.08.2023 21:14

Allegro zwraca pieniądze, masz 72 godziny na zgłoszenie wniosku. Trwa specjalna akcja promocyjna

laptop
domena publiczna

Wraz z początkiem sierpnia Allegro wystartowało z kolejną odsłoną akcji, która umożliwia użytkownikom robiącym zakupy na platformie odzyskanie pieniędzy. Aby skorzystać z programu, trzeba spełnić konkretny warunek.

Promocje na Allegro

Allegro regularnie zachęca użytkowników do kupowania i wystawiania towarów. Wpływa na to różnego rodzaju akcjami promocyjnymi, wynagradza za konkretne akcje Monetami, które potem można wykorzystać na zakupy, oferuje bonusy i zniżki. Aktualnie serwis wystartował też z kolejną edycją programu, w którym w pewnych okolicznościach gwarantuje kupującym częściowy zwrot pieniędzy za zrobione na platformie sprzedażowej zakupy. Jeśli dany produkt brał udział w akcji promocyjnej, można spróbować otrzymać za niego zwrot.

- Widzimy, jak istotna jest dziś cena produktu. Nasze badania jasno wskazują, że kupujący są gotowi podjąć szereg dodatkowych kroków, aby mieć pewność, że znaleźli najlepszą ofertę. W Allegro dajemy im na to gwarancję, dzięki wprowadzonej właśnie akcji. Zależy nam jednak, aby takie rozwiązania wspierały kupujących długoterminowo, dlatego z pewnością będziemy dalej nad nimi pracować, by zakupy na naszej platformie były jak najwygodniejsze i jak najkorzystniejsze – mówiła Jakub Gałczyński, Head of Group Campaign Sourcing and Deal Zone w Allegro, cytowany przez serwis GSM Maniak.

Wniosek o 800 plus. ZUS tłumaczy, co trzeba zrobić, by dostać wyższe świadczenie Nawet 185 tys. zł dopłaty do samochodu dla konkretnej grupy osób. Ruszył nabór wniosków

Gwarancja najniższej ceny

Gwarancja najniższej ceny to akcja promocyjna, w której Allegro wybiera najtańsze oferty danego produktu w porównaniu z wybranymi sklepami internetowymi. Akcja jest przeprowadzana cyklicznie, a o rozpoczęciu kolejnej edycji serwis informuje w Aktualnościach i na stronie Dla sprzedających. Właśnie ruszyła kolejna edycja programu i znów można skorzystać, nie tylko oszczędzając na zakupach, bo wyróżnione produkty mają gwarantować nam najniższą cenę wśród wielu ofert, ale też w innym przypadku. 

- W każdej edycji wybieramy oferty, które są najtańsze nie tylko na Allegro, ale także w porównaniu z innymi popularnymi sklepami internetowymi. Codziennie sprawdzamy cenę produktu w innych sklepach internetowych z tej listy. Jeśli w momencie porównania to u nas była najniższa cena, w ofercie zobaczysz oznaczenie.

Jeśli jednak po skuszeniu się na taką ofertę w określonym czasie znajdziemy w sieci ten sam produkt w niższej cenie, możemy liczyć na rekompensatę. Allegro zachęca tutaj nie tylko wyróżnianiem propozycji z najniższą ceną, ale też zwrotem w przypadku odnalezienia lepszej oferty. 

- Jeśli kupisz produkt w takiej ofercie, a w ciągu 72 godzin znajdziesz go taniej – zgłoś się do nas! Sprawdzimy to i zwrócimy Ci 150% różnicy w formie kuponu, który wykorzystasz podczas dowolnych zakupów na Allegro. W ciągu jednej edycji możesz otrzymać łącznie do 200 zł zwrotu — podaje Allegro na stronie akcji.

Program zwrotów

Akcja dotyczy jednak tylko wymienionych sklepów, a Allegro podaje listę na stronie promocji. Wśród serwisów, które Allegro kwalifikuje do akcji, są np. amazon.pl, empik.com, komputronik.pl, leroymerlin.pl czy morele.net oraz wiele innych. Po znalezieniu na jednej z wymienionych na liście Allegro stron niższej propozycji cenowej za zakupiony w programie produkt należy przejść do szczegółów zamówienia i w ciągu 72 godzin od jego złożenia kliknąć [zgłoś]. Następnie pojawi się formularz, w którym należy podać nazwę konkurencyjnego sklepu, link do tańszej oferty oraz cenę produktu z tego sklepu. W odpowiedzi przyjdzie mail z przyjęciem zgłoszenia. 

Allegro weźmie pod uwagę kilka czynników — czy znaleziona oferta spełnia warunki akcji i czy suma zwrotów, które zgłaszasz, nie przekroczyła regulaminowej kwoty 200 zł, ponadto regulamin jasno określa, które towary nie podlegają warunkom promocji. Jeśli w ciągu 14 dni od zakupu produkt nie został zwrócony, a konto kupującego nie jest zablokowane i pozostałe warunki również zostały spełnione, Allegro prześle maila z wynikiem weryfikacji, a po maksymalnie 30 dniach od zakończenia danej edycji programu zgłaszający otrzyma kupon zniżkowy o odpowiedniej wartości. Trafi do zakładki Twoje kupony i będzie go można wykorzystać do zapłaty za następne zakupy w serwisie.

Dokładne warunki i regulamin dostępne są na stronie Allegro.