Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Apple zamyka swoją usługę. Działała tylko 9 miesięcy
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 19.06.2024 19:21

Apple zamyka swoją usługę. Działała tylko 9 miesięcy

iphone
Fot. Unsplash/Bagus Hernawan

Korporacje takie jak Apple zwyczajnie stać na to, by popełniać kosztowne pomyłki. To, co zatopiłoby niejeden startup, dla producenta iPhone’ów jest jak splunąć. Doświadczą tego użytkownicy usługi Apple Pay Later, która właśnie została zamknięta.

Koniec Apple Pay Later

Apple Pay Later zostaje zamknięte zaledwie po kilkumiesięcznej dostępności. Było to nic innego jak system płatności odroczonej, dzięki któremu za transakcje można płacić nawet wtedy, gdy nie dysponowaliśmy na koncie odpowiednimi środkami.

Za zakupy płaciło za nas Apple, a dopiero później musieliśmy je zwrócić. Płatności odroczone coraz popularniejsze są także w Polsce, gdzie korzystać można m.in. z PayPo czy TPay. Jeśli zwrócimy pieniądze w terminie, nie są za to zazwyczaj pobierane dodatkowe opłaty.

Apple nie przyjmuje nowych transakcji

Aktualnie Apple nie oferuje już możliwości płacenia odroczonego, jednak wszystkie transakcje w systemie pozostaną obsługiwane aż do momentu ich spłacenia.

Zobacz: MSWiA wydało pilny komunikat. Ostrzeżenie dotyczy BLIK-a

Ogłoszenie końca Apple Pay Later może być zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę rosnącą popularność odroczonych transakcji. Utrzymywanie systemu kredytowego przez korporację nie będzie kontynuowane ze względu na niskie zainteresowanie, lecz w wyniku uruchomienia nowego produktu finansowego.

Co Apple zaoferuje zamiast Apple Pay Later?

Apple zdecydowało się na wycofanie się z udzielania pożyczek i zacznie polegać na outsourcingu. Będzie to realizowane przez Apple Pay, jednak z użyciem kart debetowych lub dzięki rozkładaniu kwot na raty. Na razie jednak nie pojawiły się informacje, aby system ten miał zostać uruchomiony w Polsce.