Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Awaria kolei. Odwołano pociągi, opóźnienia sięgają 250 minut
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 07.04.2024 13:21

Awaria kolei. Odwołano pociągi, opóźnienia sięgają 250 minut

pociąg
Fot. materiały własne

Podróżujący w okolicy Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość i stoicki spokój. Wszystkie pociągi kursujące w rejonie Łódzkiego Węzła Kolejowego zostały odwołane lub opóźnione. Przyczyną utrudnień jest awaria komputera, który steruje ruchem na stacji Łódź Widzew.

Ogromne utrudnienia kolei w Łodzi

Problemy podróżnych rozpoczęły się już w niedzielny poranek, 7 kwietnia. Od godz. 4 rano z Dworca Łódź Fabryczna nie wyjechał żaden pociąg kierujący się w stronę Warszawy. Opóźnienia wynoszą nawet 250 minut, a do tego podróżujący są informowani albo o odwoływaniu kolejnych kursów, albo o ich zmianie. PKP InterCity przekazało komunikat o odwołaniu pociągów ”Pobrzeże” relacji Łódź Fabryczna – Kołobrzeg, na odcinku Łódź Fabryczna – Warszawa Zachodnia; oraz ”Czartoryskiego” na relacji Łódź Fabryczna – Lublin Główny.

Nigdy nie ładuj telefonu w ten sposób. Ostrzegają nawet strażacy

Przyczyną awaria komputera

PKP InterCity podało, że utrudnienia wynikają z ”usterki komputera sterującego urządzeniami”. Internauci, czekający na pociągi na Dworcu Łódź Fabryczna, opisywali swoją sytuację w mediach społecznościowych.

PKP w Łodzi stoi, chciałem jechać do Wawy i chyba nie pojadę. Opóźnienia po 250 min. Pociągi są odwoływane masowo, jakaś awaria komputera – napisał jeden z użytkowników Facebooka.

Awaria kolei w Łodzi

Według zapewnień rzecznika PKP PLK, Karola Jakubowskiego, służby pracują obecnie nad usunięciem awarii urządzeń sterowania ruchem pociągów na stacji Łódź Widzew. Dokonano także zmian w kursowaniu pociągów – niektóre z nich przejeżdżają przez stację, inne kierowane są przez Łódź Kaliską i Łódź Olechów.

Dodatkowo wprowadzono wzajemne honorowanie biletów PKP Intercity i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na obszarze ŁKA. T samą decyzję podjęto w przypadku biletów PKP Intercity i Kolei Mazowieckich, na odcinku Skierniewice – Warszawa Wschodnia/Gdańska – Skierniewice, a także dla pociągów Polregio na odcinku Warszawa – Łódź – Częstochowa.

Źródło: Onet