Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Bank PKO BP wysłał specjalną wiadomość. Dotyczy wszystkich klientów
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 12.06.2024 06:08

Bank PKO BP wysłał specjalną wiadomość. Dotyczy wszystkich klientów

pko bank polski
Fot. Iberion

PKO BP niedawno rozesłała swoim klientom ważne wiadomości. Bank wydał specjalne ostrzeżenie dla tych osób, które korzystają z możliwości błyskawicznych przelewów za pomocą kodu BLIK. Warto dokładnie się z nią zapoznać przed wykonaniem kolejnej płatności.

Ważny komunikat PKO BP. Zagrożona może być każda osoba

W codziennym pośpiechu raczej niechętnie myślimy o bezpieczeństwie dokonywanych przez nas transakcji. PKO BP w najnowszej wiadomości ostrzega swoich klientów m.in. przed lekkomyślnym podawaniem kodu BLIK do wykonywania błyskawicznych przelewów. Bank zachęca, aby ”traktować go jak swoje pieniądze”.

Płacisz kartą? Wielu Polaków nie wie, że popełniają ten błąd

Oszuści mogą podszyć się pod zaufaną osobę. PKO BP ostrzega

Płatności przy użyciu kodu BLIK biją rekordy popularności. Nic dziwnego – wystarczy tylko kilka chwil i możemy mieć z głowy naglące opłaty. PKO BP zachęca, aby zawsze zachowywać pewną dozę ostrożności przy dokonywaniu tego typu płatności. Przede wszystkim nie należy przekazywać kodu BLIK nieznanym osobom. Bank przypomina również, że oszuści mogą podszyć się pod zaufaną osobę.

Zawsze sprawdzaj, komu przekazujesz kod BLIK. Bank nigdy Cię o niego nie poprosi. Zadzwoń do znajomego, zanim przekażesz pieniądze – zachęca PKO BP.

ZOBACZ: Dostałeś taką wiadomość? Lepiej bądź czujny

PKO BP ostrzega przed oszustwami na BLIK-a

Bank zwraca uwagę na sytuację, w której oszust może podszywać się pod różne instytucje i wymagać wpłaty w bankomacie.

Ktoś dzwoni do Ciebie, podaje kod BLIK i nakłania do wpłaty w bankomacie? Nie ufaj takiej osobie, nawet jeśli mówi, że Twoje pieniądze są zagrożone – to może być oszustwo – napisano w komunikacie.

PKO BP ostrzega także osoby, które sprzedają swoje przedmioty na różnych platformach. Oszuści udając chęć zakupu wystawionej przez nas rzeczy, często proszą o podanie kodu BLIK w celu dokonania płatności. W takiej sytuacji nigdy nie można go przekazywać.

Sprawdzaj treść SMS lub powiadomienia IKO, zwłaszcza kwotę i rodzaj operacji oraz numer konta lub telefonu do przelewu – podsumowuje bank.

pko-bp-bank.jpeg
Bank PKO BP wysłał klientom specjalną wiadomość