Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Brytyjski gigant stawia na Polskę. Można znaleźć zatrudnienie na dobrych warunkach
Paula Drechsler
Paula Drechsler 23.08.2023 13:24

Brytyjski gigant stawia na Polskę. Można znaleźć zatrudnienie na dobrych warunkach

budynek
materiały prasowe

Nawet pół tysiąca osób ma znaleźć pracę w nowo otwartym w Polsce globalnym centrum usług, które odpowiada za zadania z czterech różnych obszarów. Oferty publikowane przez firmę obejmują pracę hybrydową i zdalną, prywatną opiekę medyczną i wiele innych udogodnień. 

Specjaliści do świeżo otwartego centrum poszukiwani

Polska po raz kolejny okazała się strategicznym punktem dla zagranicznego przedsiębiorstwa. Tym razem swoje placówki umiejscawia u nas gigant z Wielkiej Brytanii. Firma różne oddziały usytuowała w naszym kraju już w kilku miastach: Poznaniu, Radomiu i Warszawie; a teraz otworzyła kolejną placówkę, tym razem w Krakowie. Przedsiębiorstwo zainwestowało u nas w dwie nowoczesne fabryki oraz w globalne centrum łańcucha dostaw, oraz w najnowsze, globalne centrum usług (GBS). Krakowskie centrum GBS integruje zadania z czterech obszarów: finansów, zakupów, IT oraz analizy danych, informuje portal Investmap.pl. Pracę znalazło już sporo osób, a docelowo zatrudnionych ma być nawet pół tysiąca chętnych. Ogłoszenia wciąż są publikowane, można je znaleźć na portalach specjalizujących się w prezentowaniu ofert pracy. 

Wśród ofert publikowanych przez przedsiębiorstwo można znaleźć zarówno zatrudnienie w ramach umowy o pracę stałą, jak i propozycje stażu, a więc swoje miejsce w szeregach firmy mogą znaleźć osoby zarówno dopiero zaczynające przygodę w różnych działach, jak i wyspecjalizowani weterani branży. Przedsiębiorstwo stawia również na elastyczne godziny pracy oraz wykonywanie obowiązków w formie hybrydowej lub w pełni zdalnej. 

Nie zapłacili mu za pracę, zemścił się w nieoczekiwany sposób. Nagranie ma ponad 3 mln wyświetleń Tak można zdobyć specjalne przywileje i jeszcze skorzystać na tym finansowo. Wystarczy kilka kroków

Wizja giganta z Wielkiej Brytanii obejmuje Polskę

Imperial Brands jest brytyjskim gigantem tytoniowym, który Polskę widzi jako punkt strategiczny dla swoich planów. Firma widzi u nas ogromne szanse rozwoju. Uruchomienie placówki w Małopolsce to realizacja kolejnego kroku z globalnego planu działań spółki oraz jej transformacji.

– Naszą wizją jest stworzenie prawdziwego centrum kompetencji skupiającego zespół ekspertów o specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin, takich jak finanse, IT czy analiza danych. Wraz z transformacją naszej firmy kształtujemy nowe sposoby pracy, wdrażamy i dopasowujemy nowe technologie, jednocześnie podnosząc umiejętności, a wszystko to w kierunku poprawy dokładności danych, jakości usług i wzrostu wydajności w całej organizacji. W krakowskim centrum zatrudniamy już ponad 100 utalentowanych ekspertów i stale się rozwijamy. Docelowo pracę w naszym centrum usług znajdzie aż 500 osób – mówi Edwin Bennaars, dyrektor ds. globalnych usług biznesowych w Imperial Brands, cytowany przez serwis Inwestycje.pl

Jak podaje portal Lifeinkrakow.pl, krakowskie centrum brytyjskiego giganta tytoniowego mieści się przy al. 29 Listopada 20, w budynku V. Offices, określanym jako jeden z najbardziej ekologicznych biurowców w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Siedziba firmy Imperial Brands w Krakowie, globalne centrum usług

Fot. materiały prasowe

Popularna na całym świecie firma zatrudnia w Polsce

Grupa Imperial Brands PLC ma swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Bristolu. Otwiera jednak swoje oddziały w różnych miejscach, m.in. w Polsce. Jak sami o sobie piszą, “Imperial Brands PLC jest dynamicznie rozwijającym się międzynarodowym koncernem, specjalizującym się w markach tytoniowych i nietytoniowych”. Nazwa firmy ma odzwierciedlać szeroki zakres marek, jakie są oferowane przez 5 odrębnych jednostek organizacyjnych. W ich skład wchodzą Imperial Tobacco, Tabacalera, ITG Brands, Fontem Ventures oraz Logista.

W 2022 r. firma posiadała już 30 fabryk na całym świecie, sprzedając swoje produkty w 120 krajach. W ofercie mają m.in. Golden Virginia, czyli najlepiej sprzedający się na świecie tytoń do samodzielnego skręcania papierosów oraz Rizla, czyli najlepiej sprzedająca się na świecie bibułka do zwijania papierosów. W ostatnich latach marka Imperial Brands rozszerzyła także swoją ofertę produktów o alternatywne produkty nikotynowe, w tym markę blu vape , podgrzewane systemy tytoniowe Pulze i iD oraz woreczki nikotynowe Zone X i Skruf. W Kraju nad Wisłą Imperial Brands rozwija obecnie globalne centrum usług, obok 3 innych placówek.