Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > DRAGO entertainment ma na koncie spore sukcesy. Teraz zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych
Paula Drechsler
Paula Drechsler 15.10.2023 10:13

DRAGO entertainment ma na koncie spore sukcesy. Teraz zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

debiut
PAP

Po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect, krakowski producent gier DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfolio spółki znajduje się m.in. kultowy „Gas Station Simulator”, który osiągnął sprzedaż przekraczającą milion egzemplarzy.

Poniedziałek na GPW

Znany i doceniany na całym globalnym rynku gamingowym deweloper przeniesie notowania akcji z NewConnect na główny parkiet GPW w poniedziałek 16 października, informuje PAP. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji. 

DRAGO entertainment to krakowski producent gier z 25-letnim doświadczeniem. W pierwszym okresie swojego istnienia spółka skupiała się na produkcjach zlecanych przez podmioty zewnętrzne, czego efektem była np. „Otherland”, gra RPG oparta o cykl powieści Tada Williamsa.

"Lords of the Fallen", pierwsze recenzje i stan akcji CI Games. Gra trafiła już do GeForce NOW

Sukcesy polskiego producenta gier

W roku 2018 ekipa DRAGO enteriainment podjęła decyzję o rozpoczęciu tworzenia własnych, autorskich tytułów. Dotychczas na rynku ukazały się trzy z nich: „Treasure Hunter Simulator”, „Food Truck Simulator” oraz „Gas Station Simulator” - ta ostatnia okazała się być prawdziwym gamingowym hitem. 

Stan środków pieniężnych na koncie spółki na koniec 2022 r. wynosił ponad 5 mln zł (trzykrotnie więcej niż dwa lata wcześniej), co wskazuje na jej stabilną sytuację finansową i posiadanie zasobów pozwalających na realizację kolejnych projektów, z których pierwszy - „Winter Survival” - ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku.

Nazwa spółki w notowaniach

Dodatkowo DRAGO entertainment posiada jeden zawieszony tytuł - „Red Frost” oraz zleciła wykonanie gry „Airport Contraband” spółce Titanite Games S.A. z siedzibą w Krakowie. 

Spółka będzie notowana pod niezmienioną nazwą skróconą „DRAGOENT” i tickerem „DGE”.