Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > "Lords of the Fallen", pierwsze recenzje i stan akcji CI Games. Gra trafiła już do GeForce NOW
Paula Drechsler
Paula Drechsler 14.10.2023 09:33

"Lords of the Fallen", pierwsze recenzje i stan akcji CI Games. Gra trafiła już do GeForce NOW

lords of the fallen
CI Games

“Lords of the Fallen”, które miało premierę 13 października 2023 r. przyciąga kolejnych graczy i co rusz pojawiają się nowe recenzje. Pozycja trafiła już również do usługi GeForce NOW. Jak się, póki co, prezentują opinie o grze? W jaki sposób jej premiera wpłynęła na akcje polskiego przedsiębiorstwa CI Games, które jest wydawcą? 

Premiera "Lords of the Fallen"

13 października w piątek miejsce miała premiera gry “Lords of the Fallen” w wersji na PC oraz konsole. To gra opracowana przez Hexworks i opublikowana przez CI Games. Jest następcą gry wideo o tej samej nazwie z 2014 roku. Na ten moment recenzje są mieszane. Już w czwartek serwis Metacritic na podstawie 48 recenzji pokazywał ocenę 76/100 pkt., natomiast obecnie na Steam jest ponad 3600 ocen, z czego pozytywne recenzje stanowią 50 proc. tej liczby. Budżet produkcyjny “Lords of the Fallen” wraz z marketingiem szacowany jest na ponad 200 mln zł.

- “Lords of the Fallen” jest mocną pozycją dla graczy kochających RPG akcji, w tym szczególnie soulslike. To duża, rozbudowana gra, która jest pierwszym prawdziwie next genowym przedstawicielem tego gatunku. Jest również jedną z pierwszych gier AAA na najnowszym silniku Unreal Engine 5 - mówił pod koniec września, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Marek Tymiński, podaje TVN24. 

Wrażenia z grania w najnowszą pozycję CI Games można sprawdzić samemu, także przy tym korzystając z usługi GeForce NOW. Podajemy też, jak po premierze rysują się akcje polskiego producenta.

Klienci PKO BP zagrożeni, bank alarmuje. "Możesz stracić pieniądze" Popularny lek pilnie wycofany z aptek. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, jest komunikat

23 nowe tytuły w GeForce NOW

W tym tygodniu bibliotekę usługi GeForce NOW zasiliły łącznie aż 23 tytuły, w tym wspomniane “Lords of the Fallen” oraz mocno wyczekiwana “Forza Motorsport”. Komunikat objaśnia, czego można się poza tym spodziewać. Na przykład subskrybenci Ultimate mogą wyposażyć się w najnowszy router Acer, który pozwala zoptymalizować swoje ustawienia do gry w chmurze. “Forza Motorsport” to realistyczny symulator wyścigów samochodowych od Turn 10 Studios, który właśnie wjechał do chmury. Wygraj każde okrążenie w najwyższej jakości GeForce, ścigając się z AI lub w trybie sieciowym. Użytkownicy abonamentu Ultimate mogą wcisnąć gaz do dechy w rozdzielczości 4K i 120 kl./s. Usługa GeForce NOW sprawia, że strumieniowanie gier z chmury jest szybkie i sprawne. 

Ponadto gracze mogą wyposażyć się w najnowszy router Acer Predator Connect W6, który pozwala na łatwe zoptymalizowanie łącza internetowego do grania w chmurze. Urządzenie będzie niezwykle przydatne do strumieniowania w rozdzielczości 4K i 120 kl./s., ponieważ pozwoli osiągnąć jeszcze niższe opóźnienia. 

Pełna lista 23 tytułów, które wzbogacą bibliotekę usługi GeForce NOW, prezentuje się następująco:

 • Forza Motorsport (od 12 października w Steam, Xbox oraz w ramach subskrypcji PC Game Pass) 
 • From Space (od 12 października w Xbox oraz w ramach subskrypcji PC Game Pass) 
 • Hotel: A Resort Simulator (od 12 października w Steam) 
 • Saltsea Chronicles (od 12 października w Steam) 
 • Star Trek: Infinite (od 12 października w Steam) 
 • Tribe: Primitive Builder (od 12 października w Steam) 
 • Lords of the Fallen (od 13 października w Steam oraz Epic Games Store) 
 • Bad North (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Call of the Sea (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • For The King (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Golf With Your Friends (Xbox oraz w ramach subskrypcji PC Game Pass) 
 • Metro Simulator 2 (Steam) 
 • Moonbreaker (Steam) 
 • Narita Boy (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Rubber Bandits (Xbox oraz w ramach subskrypcji PC Game Pass) 
 • Sifu (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Star Renegades (Xbox oraz w Microsoft Store)
 • Streets of Rogue (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Supraland (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Supraland Six Inches Under (Epic Games Store) 
 • The Surge (Xbox oraz w Microsoft Store) 
 • Tiny Football (Steam) 
 • Yes, Your Grace (Xbox oraz w Microsoft Store) 

Od 1 listopada opłata za usługę GeForce NOW zostanie zwiększona. Do tego czasu będzie można nabyć 6-miesięczną subskrypcję w aktualnej cenie. Użytkownicy usługi o szczegółach zostaną powiadomieni za pomocą wiadomości e-mail.

Ceny GeForce NOW zmiany dla klientów
GeForce NOW

Akcje CI Games po premierze "Lords of the Fallen"

Premiera długo zapowiadanej i najdroższej gry CI Games przyniosła nie tylko radość z faktu, że gracze w końcu dostaną ten soulslike w swoje ręce. Choć prezes spółki powiadamiał o zadowalających wynikach przedsprzedażowych, to dla producenta są też powody do zmartwień. Jak informuje bankier.pl, kurs CI Games w dniu premiery gry zanurkował. Wcześniej prezes przekonywał ponadto, że udana premiera może zwiększyć wycenę spółki nawet 5-krotnie. Jak przekazuje bankier.pl, wbrew oczekiwaniom, wycena od chwili premiery spadła o ponad 40 proc. 

- Dzisiaj premiera gry “Lords of the Fallen” i dalszy spadek kursu. Czyżby tutaj miał się realizować podobny scenariusz jak w przypadku debiutu Cyberpunka (CD Projekt)? - przytacza TVN24 komentarz, który opublikował Marcin Mierzwa, analityk stooq.pl. 

Porównanie dotyczy obniżenia kursu CD Projektu po niedawnym debiucie “Widma wolności” - dodatku do Cyberpunka 2077. Kurs CI Games osiągnął 13 października br. wieczorem 6-miesięczne minimum na poziomie 3,73 zł, podkreśla TVN24. Akcje spółki straciły w ciągu miesiąca ponad jedną trzecią wartości.

Akcje CI Games po premierze Lords of the Fallen
stooq.pl za TVN24