Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Garmin pokazał nowe smartwatche, to trzy specjalistyczne modele. Cena zaskakuje
Paula Drechsler
Paula Drechsler 13.10.2023 07:48

Garmin pokazał nowe smartwatche, to trzy specjalistyczne modele. Cena zaskakuje

smartwatch
Garmin

Marka Garmin zaprezentowała kolekcję MARQ Carbon. Zegarki klasy premium wyróżnia wiele specjalnych funkcji. Cena też jest dość “specjalna”. Sami oceńcie, czy adekwatna do oferowanego sprzętu. Oto czym się wyróżniają najnowsze smartwatche Garmina. 

Garmin wypuścił smartwatche premium

Komunikat opisuje zegarki jako trzy luksusowe, nowoczesne modele specjalistyczne, osadzone w kopercie wykonanej z litego bloku włókien węglowych Fused Carbon Fiber™. Na kolekcję MARQ Carbon składają się trzy modele: MARQ Athlete, MARQ Golfer i MARQ Commander. Zegarki zostały wyposażone w ekran dotykowy AMOLED i wypukłą szafirową soczewkę. Każdy model ma różne funkcje dedykowane wybranym aktywnościom, a dzięki 16 dniom pracy baterii, zegarki MARQ Carbon mają podołać każdemu wyzwaniu. Komunikat marki mówi o “najwyższej jakości wykonania” nowych smartwatchy.

- Nazwa MARQ stała się w ostatnich latach synonimem wyrafinowanych projektów i doskonałego stylu, kontynuujemy to dziedzictwo poprzez kolekcję MARQ Carbon. Kolekcja ta nie tylko oferuje najwyższej jakości design z luksusową obudową z włókna węglowego, ale także zintegrowany zestaw aplikacji sportowych i funkcjonalność smartwatcha w naprawdę jedynym w swoim rodzaju zegarku specjalistycznym, który pomaga realizować swoje pasje - mówi Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

Co Garmin mówi o poszczególnych modelach?

Bezpłatna telewizja dla każdego. Dodano cztery kolejne kanały po polsku za darmo Bezpieczny kredyt 2 proc. w specjalnej ofercie. W tym banku klienci uzyskają nietypowe wsparcie

Coś dla biegaczy, coś dla golfistów

Trzy nowe zegarki są opisywane przez producenta następująco:

- MARQ Athlete - Carbon Edition to najwyższej jakości multi sportowy zegarek z najnowocześniejszymi funkcjami monitorowania treningu, wydajności i regeneracji. Oprócz codziennego rejestrowania aktywności, użytkownicy mogą realizować swoje pasje z pomocą wstępnie załadowanych profili do m.in. biegania w terenie, pływania, wędrówek, wioślarstwa, wspinaczki na ściance, a także łatwym do naśladowania animowanym treningom kardio, siłowym, jogi i pilatesu. Zaawansowane wskaźniki, takie jak ocena wytrzymałości i ocena formy na podbiegach, pomagają sportowcom zmierzyć ich ogólną wytrzymałość i zdolność do biegania pod górę, podczas gdy wartość oceny gotowości treningowej analizuje jakość snu, regenerację, obciążenie treningowe i wiele więcej, aby pomóc określić, jaką intensywność treningu należy wprowadzić danego dnia. Co więcej, biegacze mogą przygotować się do zawodów dzięki funkcjom treningowym premium, takim jak PacePro™, Garmin Coach, codzienne sugestie treningowe, stamina i widget czasu wyścigu. 

- MARQ Golfer - Carbon Edition został stworzony z myślą, by pomóc golfistom osiągnąć najlepszą rundę w życiu, w czym pomogą m.in. fabrycznie zainstalowane mapy ponad 43 000 pól golfowych z całego świata. Funkcja Virtual Caddie dostarcza graczom rekomendację wyboru odpowiedniego kija w oparciu o dane wiatru, wysokości i pomiary zamachu, a nowy wykres dyspersji uderzeń szybko pokazuje, jakie hazardy mogą być w grze w zależności od wyboru kija. Korzystanie z udoskonalonej funkcji PlaysLike pozwala dowiedzieć się, jak daleko może polecieć piłka w zależności do zmian ukształtowania terenu na danym polu i warunków środowiskowych. Wraz z aktywnym członkostwem w aplikacji Garmin Golf™, golfiści mogą zobaczyć kierunek nachylenia greenu na wybranych polach golfowych bezpośrednio na ekranie zegarka. Ponadto, mapy pól golfowych zawierają teraz informacje o charakterystyce pola i zapewniają dodatkowe informacje, takie jak drzewa i ścieżki dla wózków, oferując golfistom krystalicznie czysty podgląd każdego dołka. 

- MARQ Commander - Carbon Edition ma funkcje przeznaczone do operacji taktycznych. Zaprojektowany do używania przez całą dobę, MARQ Commander umożliwia przełączanie trybu pracy ekranu, aby można było go używać z wykorzystaniem gogli noktowizyjnych. Tryb Stealth wyłącza zapis danych, udostępnianie pozycji GPS użytkownika i bezprzewodową komunikację zewnętrzną. W sytuacjach awaryjnych, użycie przycisku Kill Switch wyczyści urządzenie ze wszystkich danych użytkownika. Wśród pozostałych funkcji znajdują się dwa formaty pozycjonowania pozycji, wraz z jednoczesnym wyświetlaniem dwóch zestawów układów współrzędnych na jednym ekranie, funkcja Jumpmaster, wstępnie załadowaną aktywność taktyczną i informacje o przewidywanych waypointach na trasie. W przypadku operacji lotniczych zaawansowane funkcje obejmują nawigację bezpośrednią, która pozwala użytkownikom nawigować prosto do lokalizacji, punktu trasy lub pobliskiego lotniska, a także raporty pogodowe z NEXRAD, METAR i TAF2.

Za tymi zachwytami nad wyjątkowością zegarków idzie zapierająca dech w piersiach cena. Ile trzeba wyłożyć, by zgarnąć taki smartwach?

Cena zaporowa

Do najtańszych nie należą.  Zegarki z kolekcji MARQ Carbon dostępne są od 12 października br. w sugerowanej cenie detalicznej 2950 euro (około 13400 zł). Co z opcjami, w jakie wyposażono smartwatche?

Jak informuje producent, wszystkie zegarki z kolekcji MARQ Carbon zostały stworzone z myślą o doskonałej nawigacji, wsparciu w rozwijaniu kondycji i funkcjonalności, która uzupełni styl życia. Poniższe rozwiązania są dostępne w każdym modelu z kolekcji MARQ Carbon: 

  • Nawigacja: wielopasmowy GPS z technologią SatIQ™, fabrycznie załadowane mapy TopoActive Europe i ośrodków narciarskich, nawigacja od punktu do punktu, tryb UltraTrac, Tracback®, ClimbPro™ i Outdoor Maps+ (wymagana dodatkowa subskrypcja). 
  • Zdrowie i kondycja: Poranny raport, ocena jakości i zaawansowane monitorowanie snu, całodobowe monitorowanie poziomu stresu, pulsoksymetr, asystent jet lagu i monitorowanie energii Body Battery™ 
  • Funkcje smart: Inteligentne powiadomienia2, płatności zbliżeniowe Garmin Pay™3, wykrywanie incydentów i funkcje pomocy4, LiveTrack, przechowywanie muzyki, sklep Connect IQ™ na urządzeniu