Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Google Chrome z niebezpiecznym błędem. Trzeba zaktualizować przeglądarkę
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 01.12.2023 21:17

Google Chrome z niebezpiecznym błędem. Trzeba zaktualizować przeglądarkę

Pixabay
Pixabay

Sieć obiegły niepokojące doniesienia o wykryciu niebezpiecznej luki w przeglądarce internetowej Google Chrome. Chodzi o pewne braki w zabezpieczeniach, które mogą narazić użytkowników na poważne konsekwencje, m.in. zmasowane ataki cyberprzestępców. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które chroni internautów. 

Użytkownicy Google Chrome muszą się mieć na baczności. Wykryto lukę w zabezpieczeniach

Każdego dnia miliony Polaków korzystają z przeglądarek internetowych, które są pewnego rodzaju “oknem na świat". Szczególną estymą cieszy się Google Chrome, która od wielu lat jest uważana za jedną z najlepszych. Niestety, ale czasami nawet na “topowym” produkcie pojawiają się pewnego rodzaju skazy, które mogą znacznie obniżyć komfort korzystania wśród internautów. 

Słynna przeglądarka boryka się problemami dotyczącymi systemu zabezpieczeń. Konkretnie chodzi o pewną lukę, która w długotrwałej perspektywie może narazić użytkowników na poważne ataki cyberprzestępców. Błąd, który został niedawno wykryty przez informatyków marki może być skutecznie wykorzystywany przez hakerów, którzy bez żadnych skrupułów mogą wykorzystać “pozyskane” dane pechowych użytkowników.

Przedstawiciele firmy już pracują nad rozwiązaniem problemu, podkreślając, że ich głównym celem jest udoskonalanie wszystkich produktów, które wychodzą spod ich ręki. 

Sony oskarżone o monopol. Gracze domagają się gigantycznego odszkodowania

Google Chrome ma poważny problem. Hakerzy mogą wykorzystać jedną lukę

Przedstawiciele firmy uspokajają użytkowników, podkreślając, że ich bezpieczeństwo w sieci nie podlega żadnej dyskusji. Na ten moment nie ujawniono szczegółów, z obawy przed wzmożonymi atakami hakerów. 

Co ciekawe, na oficjalnym blogu dotyczącym nowych wydań Chrome’a, Google poinformował o wypuszczeniu specjalnej poprawki pozbywającej się exploita CVE-2023-6345.

 

Potencjalne problemy użytkowników Google Chrome. Firma zabrała głos

W udostępnionym komunikacie podkreślono, że aby uniknąć potencjalnego niebezpieczeństwa należy ją zainstalować. Kluczowe jest, by zrobić to zarówno na telefonie, jak i osobistym komputerze. 

Choć aplikacja Google Chrome aktualizuje się na bieżąco za każdym razem, gdy ponownie ją uruchamiamy, to mimo wszystko eksperci, jak i przedstawiciele firmy Google rekomendują, by sprawdzić jej aktualną wersję. Na telefonie może to sprawdzić w Google Play, z kolei na komputerze w sekcji “Pomoc”.