Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Koniec HBO Max. Nadchodzi nowa usługa, znamy datę premiery
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 07.05.2024 16:15

Koniec HBO Max. Nadchodzi nowa usługa, znamy datę premiery

telwizja
Fot. Pexels/cottonbro studio

Do użytkowników usługi HBO Max zaczęły trafiać maile informujące o nadchodzących, gruntownych zmianach. HBO Max nie tylko zostanie przemianowane, ale także wzbogacone o nowe rodzaje treści. Choć wiemy już, kiedy zmiany wejdą w życie, to jedno ważne pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi.
 

Max zamiast HBO Max

O zmianach w usługach streamingu wideo oferowanych przez Discovery Warner Bros. w Polsce wiadomo nie od dzisiaj. Już wcześniej zdecydowano o zamknięciu serwisu VoD.pl, z którego treści zostały przeniesione do nowego, darmowego wariantu subskrypcji w player.pl. Grupa zdecydowała, że w Polsce utrzymywane jest równolegle zbyt wiele jej usług, które mogą się kanibalizować.

Zmiany obejmą także bodaj najważniejszą z nich - HBO Max. Z maila rozesłanego do bieżących abonentów wiemy, że już 11 czerwca br. HBO Max zostanie przekształcone w usługę Max, a to tylko wierzchołek góry lodowych nadchodzących zmian.

Koniec VoD.pl. Treści zostaną przeniesione do innej usługi

Premiera Max już 11 czerwca

Już 11 czerwca po uruchomieniu aplikacji HBO Max zostaniemy poproszeni o pobranie nowej aplikacji Max. Dotyczyć będzie to zarówno urządzeń mobilnych, jak i SmartTV. Podobnie będzie to wyglądało w przypadku dostępu za pośrednictwem przeglądarek internetowych na komputerach - odwiedzenie adresu, pod których dotychczas dostępne było HBO Max, poskutkuje przekierowaniem na nowy adres.

Zmienią się także treści. Do już dostępnych dołączą nowe oryginalne produkcje Max oraz treści produkowane na zamówienie TVN. Latem możemy się także spodziewać relacji z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Zmianom nie ulegną natomiast konta - całość zapisanych treści, łącznie z materiałami dodanymi do obejrzenia później, zostanie automatycznie przeniesiona z HBO Max do Max.

Przeniesienie kont i płatności

Proces przenoszenia kont z HBO Max do Max nie będzie wymagał od użytkowników podejmowania żadnych dodatkowych działań. Cały proces zostanie przeprowadzony przez administrację serwisu. Przeniesione zostaną także dane dotyczące płatności, historii rozliczeń, historii oglądania czy polubione treści. Słowem - po przenosinach nasze konta mają mieć taką samą zawartość, jak przed nimi.

Otwartą kwestią pozostaje cena. W mailu pada co prawda informacja, że “pakiet, cena, funkcjonalności i daty rozliczeń zostaną automatycznie przeniesione do Max”, jednak nie jest jasne, czy stawki nie zmienią się już w najbliższej przyszłości. Z drugiej strony cena Max w państwach w regionie, w którym do zmian już doszło, nie odbiega od kwot, jakie dziś płaci się w Polsce za HBO Max, czyli 29,99 zł.