Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowa funkcja w Messengerze. Przypomina czasy Gadu-Gadu
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 16.11.2023 12:45

Nowa funkcja w Messengerze. Przypomina czasy Gadu-Gadu

messenger
Fot. RDNE Stock project / Pexels

Meta nie ustaje we wzbogacaniu o nowe funkcje swoich aplikacji mobilnych. Ze stosunkowo prostych programów urastają one do wielofunkcyjnych multimedialnych kombajnów z mnóstwem dodatkowych funkcji. Świadczy o tym nowość, jak zawitała właśnie do Messengera.

Nowość w Messengerze

Choć przez jakiś czas Facebook rozwijał równolegle dwie wersje komunikatora – standardową, rozbudowaną wersję Messengera oraz „odchudzoną” wersje Lite – to jednak porzucił ten pomysł. Dziś wersja Lite jest dostępna tylko w przypadku aplikacji Facebooka. W rezultacie, czy tego chcemy, czy nie, musimy instalować duże aktualizacje, które przynoszą mniej lub bardziej przydatne dodatki.

Jednym z nich, który trafia z wielomiesięcznym opóźnieniem (pierwotnie nowość zapowiedziano w grudniu zeszłego roku) są Notatki. Nie chodzi jednak o moduł pozwalający wynotowywać warte zapamiętania informacje w sposób, jaki oferują to aplikacje Google Keep, Microsoft Note czy Evernote. W przypadku Messengera mamy do czynienia z czymś  zupełnie innym.

„Zacznie obowiązywać nowa zasada Facebooka”. Łańcuszek zalał Facebooka, wyjaśniamy, o co chodzi

Notatki jak opisy w GG

Do komunikatora zawitała bowiem funkcja, która jako żywo przypomina opisy, jakie można było dodawać w słynnym polskim komunikatorze Gadu-Gadu. Wprowadzony w notatce tekst, który można wzbogacić o emoji, będzie wyświetlany na szycie listy kontaktów w Messengerze i będzie widoczny dla naszych znajomych w sposób podobny do rolek.

photo_2023-11-16_11-56-39.jpg
Fot. biznesinfo.pl

Podobnie jak to było w przypadku Gadu-Gadu, Facebook zdecydował się, aby w notatkach w Messengerze wprowadzić limit maksymalnej liczby znaków do wykorzystania. Do naszej dyspozycji jest ich tylko 60. Po wprowadzeniu opisu można wybrać poszczególnych odbiorców. Notatka będzie dla nich widoczna w aplikacji przez 24 godziny od publikacji, będzie można na nią także odpowiedzieć.

Jak dodać swoją notatkę?

Trudno powiedzieć, dlaczego na notatki w Messengerze musieliśmy czekać w Polsce tak długo. Warto zaznaczyć, że nowa funkcja jest udostępniana falowo i może minąć jeszcze więcej czasu, zanim trafi do wszystkich. Aby dodać swoją pierwszą notatkę, wystarczy uruchomić Messengera i nacisnąć plusa widocznego przy naszej miniaturze w lewej górnej części ekranu.