Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Prosty sposób, by mniej płacić za jedzenie w McDonald's. Wystarczy ta jedna rzecz
Paula Drechsler
Paula Drechsler 06.11.2023 10:33

Prosty sposób, by mniej płacić za jedzenie w McDonald's. Wystarczy ta jedna rzecz

mcdonald's
Wikimedia/Crusier

McDonald's to jedna z najpopularniejszych sieci oferujących jedzenie typu fast-food. Wiele osób uwielbia odwiedzać te restauracje i czeka na różne sezonowe menu. Wkrótce do oferty wraca na przykład Burger Drwala. Co zrobić, aby za jedzenie z tzw. “Maka” płacić mniej?

Popularna sieć fast-food

McDonald's to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, sprzedająca głównie burgery, frytki i napoje, a także różne słodkości. W ofercie nie brakuje również sałatek. Pod koniec 2022 r. w Polsce funkcjonowało 517 restauracji tej sieci, a prawie 90 proc. z tych lokali prowadzą franczyzobiorcy, informuje money.pl. W dodatku, jak przekazuje serwis, w ciągu najbliższych trzech-czterech lat sieć zamierza poszerzać swoje zasięgi o średnio 30-40 nowych restauracji rocznie i modernizację kilkudziesięciu już funkcjonujących punktów. 

Kto nigdy nie miał ochoty na jedzenie z tak zwanego “Maka”, niech pierwszy rzuci kamieniem. A nawet jeśli taka dieta nie leży w naszej naturze, to na pewno lubi ją ktoś z grona znajomych. Tak czy owak, warto znać sposoby, aby wypady do McDonald's nie drenowały portfela. Można korzystać z menu restauracji taniej dzięki kilku opcjom. Regularnie są ogłaszane różnego rodzaju promocje, można też posługiwać się aplikacjami umożliwiającymi korzystanie z kuponów. Ale najprostszym rozwiązaniem jest po prostu zainstalowanie aplikacji McDonald's i wykorzystywanie programów lojalnościowych i rabatowych.

Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić

Jak płacić mniej za jedzenie w McDonald's?

McDonald's opracował własną aplikację, która jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które często korzystają z usług tej sieci, jak i dla niezbyt częstych bywalców. Umożliwia korzystanie ze zniżek i punktów lojalnościowych. Wystarczy pobrać oficjalną aplikację McDonald's ze sklepu Google Play w przypadku Androida lub App Store w przypadku systemu iOS i zainstalować ją na swoim smartfonie. Wśród opcji apki można znaleźć m.in. rozpiskę aktualnej oferty menu restauracji, a także właśnie te umożliwiające oszczędzanie opcje, czyli MojeM okazYEAH! i MojeM Nagrody. O tych udogodnieniach napisał niedawno serwis antyweb.pl, ale można je łatwo sprawdzić także samemu, po pobraniu apki. O co w tym chodzi?

MojeM okazYEAH! to kupony rabatowe, które pozwalają jeść w “Maku” taniej. Jest to sekcja w apce, która zawiera różne atrakcyjne cenowo oferty oraz rabaty. Wystarczy wejść do aplikacji i wybrać zakładkę MojeM okazYEAH! i przejrzeć dostępne zniżki. Po wybraniu którejś z nich trzeba zrealizować przypisany do niej kupon, wykonując kroki pokazane na ekranie smartfona. Trzeba przy tym zwracać uwagę na ograniczenia czasowe ważności zniżek. Różne okazje są dostępne o odmiennych porach, więc warto mieć tego świadomość. Aby korzystać z tych rabatów, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem i zalogować się do aplikacji McDonald's. Da się je realizować w restauracji przy kasie i w Kiosku, poprzez McDrive, oraz dzięki “Zamów i odbierz”. Dodatkowo zakupy wykonywane z wykorzystaniem MojeM okazYEAH! liczą się do puli punktów w programie MojeM Nagrody. Na czym on polega?

Nagrody i rabaty w aplikacji McDonald's

Program MojeM Nagrody to oferta umożliwiająca wykorzystywanie naliczonych dzięki zakupom punktów na nagrody, np. w ramach kolejnych zamówień. Do puli wliczają się zarówno te rzeczy, które kupiliśmy bez zniżek, jak i wszystkie zakupy objęte rabatami, również poprzez program MojeM okazYEAH! Za każde zamówienie, za które płacimy, naliczane są punkty. Nie działa to tylko w przypadku odbierania produktów darmowych. Za nazbierane punkty można zdobyć nagrody takie jak rabaty na jedzenie, nagrody rzeczowe np. szklanki, nagrody cyfrowe, czyli wirtualne upominki w postaci np. tapety.

Upominki w ramach MojeM Nagrody dostępne w tym programie co jakiś czas się zmieniają, więc warto mieć to na uwadze, jeśli zbiera się na jakiś wybrany element. Jak naliczać punkty? Trzeba przy każdym zamówienia skanować aplikację i wtedy naliczają się one automatycznie. Warto sprawdzać regularnie ofertę w apce, bo co jakiś czas pojawiają się nowe udogodnienia dla klientów.

Źródło: antyweb.pl, McDonald's, money.pl