Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Przerwa w polskim banku. Można zostać bez pieniędzy na weekend
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 25.05.2024 10:33

Przerwa w polskim banku. Można zostać bez pieniędzy na weekend

bankomat
Fot. materiały własne

Klienci mBanku już dziś napotkają przerwy w dostępie do usług. Wszyscy, którzy planują weekendowy wypad czy aktywności poza domem powinni wypłacić pieniądze - problemy z płatnościami rozpoczną się już dzisiejszego wieczoru i będą utrzymywać się dłużej.

Przerwa w płatnościach kartą

Bank przedstawił harmonogram prac serwisowych w komunikacie skierowanym do klientów. Trzeba przyznać, że w ten weekend, bo prace serwisowe stają się niestety coraz częściej coweekendową rutyną, zaplanowano przerwę w dostępie do płatności internetowych.

Najważniejsza z nich dotyczy płatności kartą. Już dzisiejszej nocy, z 25 na 26 maja, od godziny 2:30 do 9:00 nie będzie możliwe płacenie kartą w internecie. Nie będzie natomiast problemu z płaceniem kartą w sklepach, punktach usługowych i z korzystaniem z bankomatów.

Ile pieniędzy możemy wypłacić z bankomatu? Obowiązują ważne limity

Bankowość internetowa i mobilna

Przerwa planowana jest także w dostępie do bankowości internetowej - zarówno serwisu transakcyjnego, jak i aplikacji mobilnej. Dzisiejszej nocy w godzinach 2:30 - 9:00 nie będzie możliwe zalogowanie się, czyli uniemożliwione zostaną wszystkie operacje.

Zobacz: Pilny komunikat banku PKO BP, klienci muszą o tym wiedzieć. Zacznie się już w weekend

Warto zaznaczyć, że w tym czasie z systemów nie będą mogli także skorzystać operatorzy mLinii, przez co ten kanał także nie będzie mógł przeprowadzać żadnych operacji w imieniu klientów.

Utrudnienia dla firm

Utrudnienia w dostępie do usług obejmą nie tylko klientów indywidualnych, lecz także konta wykorzystywane przez sektor MSP i korporacje. W ich przypadku także niemożliwe będzie dokonywanie płatności kartą, lecz tylko przez internet.