Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Rekrutacja na stanowisko plażowicza. Kurort wystawił ogłoszenie na fali popularności filmu "Barbie"
Paula Drechsler
Paula Drechsler 07.08.2023 13:23

Rekrutacja na stanowisko plażowicza. Kurort wystawił ogłoszenie na fali popularności filmu "Barbie"

plaża
domena publiczna/Barbie

Film “Barbie” bije rekordy, zarobił już miliard dolarów. Na fali popularności hitu z popularną lalką korzystają również inne instytucje. W sieci pojawiają się inspirowane “Barbie” filmiki, piosenki, charakteryzacje i inne rzeczy, które mogą przynieść dochód ze względu na duże zainteresowanie tematem. Teraz pojawiła się również nietypowa oferta pracy związana z różowym uniwersum.

Barbie miliarderka

Film “Barbie” stał się niezaprzeczalnym hitem lata, mnóstwo osób tłumnie nadciąga do kin, by obejrzeć ociekające różem dzieło. Film zarobił już fortunę, Onet podaje aż miliard dolarów, a to wszystko w zaledwie 17 dni od premiery. To także pierwszy film wyreżyserowany przez kobietę, który przebił próg miliarda. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Greta Gerwig. Miliard to nie przelewki, wcześniej tę kwotę przeskoczyły zaledwie 53 inne produkcje. W głównych rolach wystąpili w “Barbie” Margot Robbie jako Barbie oraz Ryan Gosling jako Ken.

Popularność “Barbie” nie maleje, najbardziej kasowa premiera od 2019 r. wciąż ściąga tłumy do kin, utrzymując się na pierwszym miejscu listy najchętniej oglądanych w kinach produkcji, podaje agencja Associated Press. To wiedzie za sobą wysyp różnych innych wytworów związanych z tematyką — gadżetów, eventów, a teraz także oferty pracy. Na nietypowe stanowisko rekrutuje jeden z kurortów.

Dziś wchodzi ważna aktualizacja aplikacji mObywatel. Ułatwi życie kierowcom Polacy pokochali to urządzenie, a oszuści ciągle na tym korzystają. Policja przestrzega, na co zwracać uwagę

Oczyść umysł, bądź jak Ken

Coco Bodu Hithi, resort w Malediwach, ogłosił nabór na stanowisko Kena plażowicza. Na stronie kurortu pojawiła się bogata lista oczekiwań wobec pracownika, ale również wykaz rzeczy, których kategorycznie robić się nie będzie. Niemniej nawet obowiązki brzmią jak robienie dosłownie niczego. Jak podaje resort, „zatrudniamy teraz do roli plażowicza, aby dać jednemu szczęśliwcowi, którego prawdziwy świat >nie satysfaKENuje<, możliwość spędzenia 10 nocy żyjąc jako Ken”. Wybrana osoba zostanie przetransportowana do kurortu Coco Bodu Hithi na Malediwach, gdzie przez 10 dni oderwie się od rzeczywistości, wcielając się w rolę plażowicza, podczas gdy prawdziwy świat będzie musiał >KENtynuować< swoje istnienie bez niego. Jak zapewnia kurort, miejsce pracy szczyci się pięknymi liniami brzegowymi i widokami. 

„Podobnie jak przy wszystkich ogłoszeniach o pracę, potencjalni kandydaci muszą spełniać następujące kryteria”, czytamy na stronie Coco Collection. Wśród oczekiwań kurort stawia:

 • Zdolność do dumnego stania na piasku
 • Spędzanie godzin na wpatrywaniu się w ocean
 • Śledzenie porannych fal
 • Oczyszczanie głowy z wszelkich myśli
 • Posiadanie rolek zawsze przy sobie (choć jeżdżenie po piasku może być nieco trudne)
 • Czucie się komfortowo przy wykonywaniu pokazów muzycznych
 • Granie na gitarze
 • Znajomość słów do “Push” Matchbox Twenty
 • Posiadanie przynajmniej dwie pary okularów przeciwsłonecznych i mieć je zawsze przy sobie
 • Trzymanie i opieranie się o deskę surfingową
 • Posiadać 60-letnie doświadczenie w plażowaniu (ale nie jest to wymóg konieczny)

Resort podaje też, czego kategorycznie nie będzie się robić w roli Kena plażowicza. „Ta rola wyklucza”:

 • Jakikolwiek stres związany z realnym światem lub rzeczywistą pracą
 • Obowiązki ratownika
 • Surfowanie na niebezpiecznych falach
 • Wszelkiego rodzaju inne zmartwienia związane z surfowaniem
 • Konie… lub patriarchat
 • Szkolenie medyczne
 • Robienie beach-off'ów, jak w jednej ze scen filmu “Barbie”.

malediwy.jpg

Fot. Coco Bodu Hithi

Wśród benefitów kurort oferuje zakwaterowanie, opaleniznę, brak oficjalnego uniformu z jednoczesnym dostępem do stylowej garderoby i akcesoriów, brak rzeczywistych obowiązków, idealną pogodę przez cały czas, nieskończenie wiele czasu na socjalizowanie się, 10 nocy w Coco Bodu Hithi, przeloty, wyżywienie i masaż. 

Nie tak różowe kruczki

Są jednak pewne kruczki. Przede wszystkim za tę pracę nie ma wypłaty w formie pieniężnej. Wynagrodzeniem jest sam pobyt, zakwaterowanie, przeloty, wyżywienie i inne udogodnienie wymienione wcześniej. Ponadto rekrutacja polega na wysłaniu aplikacji w postaci długiego na 150 słów wyjaśnienia, dlaczego to właśnie my będziemy idealnym Kenem plażowiczem. Kolejna sprawa to fakt, że udział brać mogą tylko rezydenci Wielkiej Brytanii, którzy ukończyli 18 rok życia. Podania można składać od 1 do 31 sierpnia br. Wybrana osoba może zabrać ze sobą jednego towarzysza.

Można więc stwierdzić, że ta oferta jest opublikowana z przymrużeniem oka i chodzi bardziej o promocję kurortu na fali popularności filmu “Barbie”, a całe przedsięwzięcie rekrutacji na rolę Kena odbywa się w formie konkursu z nagrodami.