Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Skuteczny sposób na kamień w czajniku. Wszystkie składniki masz w domu
Redakcja Tech.BiznesINFO
Redakcja Tech.BiznesINFO 12.04.2024 11:19

Skuteczny sposób na kamień w czajniku. Wszystkie składniki masz w domu

agd
Fot. Unsplash/Adolfo Félix

Odpowiednia konserwacja sprzętów takich jak czajnik może się przełożyć na duże oszczędności dzięki wydłużeniu ich cyklu życia. Zadbane urządzenia wymienia się rzadziej. Oszczędzać można również na środkach konserwacji, czego przykładem jest prosty trik z czajnikiem.

Domowa konserwacja czajnika

Popularność domowych sposobów na konserwacje domowych sprzętów nie dziwi, gdy weźmie się pod uwagę rosnące ceny środków chemicznych. Te zresztą nie zawsze okazują się skuteczne, przez co wciąż często stawia się na sprawdzone sposoby przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Z pokolenia na pokolenie towarzyszy nam także problem kamienia osadzającego się czajnikach. Można go zwalczać kosztownymi środkami żrącymi, których zarówno produkcja, jak i utylizacja nie są obojętne dla środowiska, a można zrobić to prościej. I bardzo tanio.

Te urządzenia pobierają najwięcej prądu. Zaskakujące wyliczenia

Użyj kwasku cytrynowego

„Fakt” przywołuje poradę influencerki Jenessy, która specjalizuje się w poradach dotyczących prowadzenia domu. Zaleca ona, aby do odkamieniania czajników używać… kwasku cytrynowego. Wystarczy jedna saszetka, którą znajdziemy w sklepie za mniej niż 2 zł, by skutecznie i bez żrących chemikaliów zadbać o kondycję czajników.

Gdy kamienia nie ma dużo, wystarczy na wilgotną ścierkę nabrać nieco kwasku i pocierać miejsca, w których osadził się kamień aż do jego usunięcia. Następnie warto zagotować wodę w czajniku, by oczyścić pozostałości substancji.

Sposób na większy osad

Z użyciem kwasku cytrynowego można sobie skutecznie poradzić także z dużym osadem, jednak wówczas trzeba już wykorzystać nieco inne sposoby.

Jeśli warstwa, jaka osadziła się na dnie i ściankach czajnika jest odporna na ścieranie, należy w czajniku zagotować roztwór kwasku cytrynowego w wodzie, a następnie zagotować go w czajniku. Całość pozostawić na kilka godzin, a następnie kilkukrotnie zagotować wodę w celu oczyszczenia. Sposób z kwaskiem cytrynowym ma być skuteczniejszy nawet niż metody usuwania kamienia z użyciem octu.