Tech.BiznesINFO.pl > Wydarzenia

Wydarzenia

ręce w kształcie serca na drzewie, ekologia
22.04.2024 10:57 Postęp w zakresie zmian klimatycznych. Te zdjęcia poruszają wyobraźnię

W obliczu coraz bardziej widocznego wpływu człowieka na zmiany klimatu, coraz ważniejsze staje się zrozumienie i podjęcie działań mających na celu ochronę naszej planety. W dniu Międzynarodowego Dnia Ziemi Google zmieniło logo popularnej wyszukiwarki, pokazując internautom "postęp w zakresie zmian klimatycznych".

serial, telewizor
06.04.2024 12:44 Kultowy film wraca do kin. Polacy go uwielbiali

Popularna komedia szykuje się do powrotu na ekrany w nowych formach. Plotki krążą o kontynuacji filmowej oraz serialowym spin-offie, które obiecują rozszerzyć uniwersum tej kultowej produkcji. Czym nas zaskoczą twórcy?

kobieta w metrze
31.03.2024 20:17 Co zrobić, gdy biletomat w autobusie nie działa? Sąd wydał orzeczenie

Pasażer nie odpowiada za brak biletu, jeżeli jest to spowodowane awarią biletomatu — orzekł krakowski sąd, wyjaśniając, że korzystający z komunikacji miejskiej nie ma obowiązku płacenia podwyższonej opłaty przewozowej. Nie uznano ponadto argumentu, że pasażer mógł skorzystać z aplikacji na smartfonie.

Kobieta włącza telewizor plazmowy
15.03.2024 18:05 Nowy program telewizji naziemnej. Premiera już 18 marca

Polska telewizja naziemna szykuje się na wielkie zmiany, a jedną z najbardziej oczekiwanych premier jest start CTV9 - nowego kanału, który obiecuje wprowadzić różnorodność i jakość do codziennego oglądania. Z szerokim wachlarzem treści od filmów fabularnych po edukacyjne dokumenty, CTV9, a wkrótce Vidoc TV, ma ambicję stać się ulubieńcem polskich widzów.

Chłopiec
14.03.2024 23:12 Nie żyje 11-latek. TikTok doprowadził do tragedii

Podczas nocowania u kolegi, 11-letni Tommie-Lee Gracie Billington zdecydował się na wykonanie niebezpiecznego wyzwania z popularnej platformy społecznościowej TikTok. Niestety, ta decyzja doprowadziła do tragicznego zakończenia, gdy chłopiec zmarł po wdychaniu toksycznych oparów.

Turyści
13.03.2024 19:13 Airbnb wprowadza zakaz kamer w mieszkaniach na wynajem

Airbnb, globalny potentat na rynku krótkoterminowego wynajmu, ogłosił przełomowe zmiany w swojej polityce dotyczącej kamery w wynajmowanych lokalach. W odpowiedzi na obawy dotyczące prywatności gości, firma stawia prywatność użytkowników jako priorytet. Nowe zasady mają na celu zapewnić większą jasność i bezpieczeństwo dla społeczności korzystającej z platformy.

Otwarty czat AI na laptopie
22.02.2024 14:02 ChatGPT "oszalał"? Użytkownicy z przerażeniem patrzyli na monitory

Pojawiły się niepokojące doniesienia na temat popularnego czatbota opartego na sztucznej inteligencji, ChatGPT. Użytkownicy na różnych platformach zaczęli zgłaszać nietypowe i czasem wręcz przerażające zachowanie bota, co wywołało lawinę spekulacji i obaw.

Sklep Lidl
12.02.2024 15:32 Prawdziwa gratka dla klientów Lidla. Można wygrać nawet milion złotych

Przygotuj się na ekscytującą możliwość, która może odmienić Twoje życie! Lidloteria w Lidlu to nie tylko okazja do zakupów, ale także szansa na zdobycie imponującej sumy pieniędzy. Milion złotych czeka na jednego szczęśliwego zwycięzcę, a wszystko, czego potrzebujesz, to paragon z zakupów. Czy to Ty będziesz tym szczęśliwcem? Przekonaj się, jak wziąć udział i podążaj za swoimi marzeniami o wielkiej wygranej. 

Logo sklepu Biedronka z smsem promocyjnym
09.02.2024 11:37 Wielki problem Biedronki, poszło o SMS-y. UOKiK w akcji

W ostatnich dniach sklep Biedronka wstrząsnął rynkiem spożywczym nietypową kampanią marketingową, która wzbudziła kontrowersje i zainteresowanie ze strony klientów oraz instytucji nadzorujących. W wysłanych do klientów SMS-ach nie tylko zapowiadano nadchodzące promocje, ale również atakowano konkurencję, w szczególności popularny sklep Lidl. Wobec reakcji społecznych i interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), pojawiają się pytania dotyczące granic dozwolonej konkurencji oraz wiarygodności informacji przekazywanych klientom przez sieci handlowe.

Przygotowania do 32. Finalu WOSP w Warszawie.
28.01.2024 20:57 Wrzucił 100 tys. złotych do puszki WOŚP. Darczyńca to znany youtuber

Obecnie trwa intensywny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nieco wcześniej media rozpowszechniły informację o nieznanym darczyńcy, który wrzucił do puszki jednej z wolontariuszek na krakowskim rynku znaczną kwotę 100 tysięcy złotych. Wydaje się, że tajemniczym dobroczyńcą może być znana osobowość internetowa.

świeczki
04.11.2023 08:41 Nie żyje słynny astronauta, NASA przekazała smutne wieści. "Straciliśmy jednego z bohaterów"

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej poinformowała o smutnym wydarzeniu. Zmarł uznany astronauta, który brał udział w wielu manewrach NASA. W swoim dorobku miał między innymi lądowanie na Księżycu podczas jednej z misji Apollo.

Alfred Nobel i jego testament
10.10.2023 14:37 Myśleli, że nie żyje, w nekrologu nazwali go "kupcem śmierci". Oddał majątek, by zapamiętano go inaczej

Jak to jest przeczytać własny nekrolog? Sporo z nas odpowie zapewne, że dziwnie, niezbyt przyjemnie lub nawet przerażająco. Raczej niewiele osób chciałoby czegoś podobnego doświadczyć. Szczególnie w przypadku, gdy dochodzi do tego niezbyt przychylna notatka o rzekomo zmarłej osobie. Takie przeżycie zapewne jest w stanie wywrócić dotychczasowe spojrzenie na swoje poczynania do góry nogami. Jakie mogą być tego efekty?