Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ukryte funkcje w iOS. Wiele osób nie ma o nich pojęcia
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.12.2023 17:13

Ukryte funkcje w iOS. Wiele osób nie ma o nich pojęcia

iPhone
Unsplash.com/Bagus Hernawan

Ukryte funkcje w iOS. System produktów od Apple kryje kilka sztuczek, które zdecydowanie usprawnią korzystanie z telefonów iPhone. Gwarantujemy, że kiedy je poznasz, nie będziesz mógł wyobrazić sobie pracy na urządzeniach z jabłuszkiem bez nich.

Ukryte funkcje w iOS zmieniają komfort używania urządzeń, warto je znać

iOS skrywa wiele tajemnic. W systemie można znaleźć kilka sprytnych i ukrytych funkcji, które sprawią, iż korzystanie z iPhone będzie jeszcze bardziej intuicyjne. Części trików oferowanych przez iOS nie znają nawet wieloletni użytkownicy tego systemu.

Ukryte funkcje w iOS mają jeden cel: użytkownik ma w jeszcze prostszy sposób korzystać z możliwości sprzętu od Apple. Mówimy nie tylko o możliwości ustawienia skrótu do robienia zrzutów ekranu przy użyciu gestu dwukrotnego puknięcia palcem w tył telefonu. Czy korzystania z opcji generowania emotikonek symbolu “ok” czy serca poprzez prezentowanie gestów w czasie rozmowy przez FaceTime. Trików ukrytych w systemie iPhone jest zdecydowanie więcej.

Zamiast abonamentu RTV, wejdzie nowa opłata. Wiadomo już, jak będzie pobierana

iOS i iPhone skrywa wiele ukrytych funkcji

Jedną z ukrytych funkcji iOS, którą doceni większość użytkowników, jest możliwość ustawienia minutnika tak, by wyłączał on odtwarzaną muzykę, czy podcast. Wystarczy w aplikacji Zegar w opcji minutnika ustawić wybrany czas wyłączenia. W połączeniu z aktywną aplikacją odtwarzająca dźwięk zakończenie odliczania nie aktywuje dźwięku budzika, a wstrzyma dalsze odtwarzanie.

ZOBACZ: Uwaga posiadacze sprzętu Apple, hakerzy mają nowy sposób. To należy zrobić, żeby się chronić

Kolejnym trikiem, który ma szanse zmienić wasz komfort z korzystania z iPhone, jest możliwość zmiany miejsca wyświetlania klawiatury. Osoby korzystające z telefonu jedną ręką jednoznacznie komunikują to, iż ekran jest zbyt duży, aby była możliwość pisania wiadomości przy użyciu jednej ręki. Ukryta opcja iOS pozwala to zmienić. Wystarczy przytrzymać widoczną na klawiaturze ikonkę ziemi. Wówczas na ekranie iPhone pojawi się ekran opcji, a wraz z nim możliwość dostosowania klawiatury. Trikiem jest możliwość jej przesunięcia bardziej na lewą lub prawą stronę ekranu. Zmniejszenie klawiatury w iOS pozwoli na korzystanie z urządzenia nawet jedną ręką. To jednak nie wszystko. 

Te triki w iOS warto znać

Czymś, co może okazać się wybitnie przydatne, jest możliwość ustawienia własnego alertu dotyczącego stanu baterii. Standardowo iOS alarmuje użytkownika w momencie, gdy stan naładowania baterii w telefonie wynosi 20%. Ukryta opcja pozwala na zmiany. Wystarczy sięgnąć po opcję automatyzacji skrótów. W aplikacji skróty znajdziemy osobistą automatyzację. Dzięki wybraniu opcji baterii możemy samodzielnie ustawić pułap, gdy iPhone ostrzega użytkownika o konieczności podłączenia do zasilania.

ZOBACZ: Krok milowy w rozwoju Firefoksa. Mobilna wersja zyskała obsługę rozszerzeń

Nowi użytkownicy systemu iOS mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne są gesty w procesie ułatwiania korzystania z urządzenia. Interfejs jest przygotowany do tego, by łatwo rozpoznawać poszczególne ruchy i wychodzić potrzebom użytkownika naprzeciw. Ukryte funkcje w iOS od Apple? Czasem wystarczy wiedzieć, jak poruszyć palcami po ekranie telefonu.

iOS wróci do ekranu początkowego iPhone w momencie, gdy przesuniemy palcami od dolnej krawędzi ekranu w górę. Natomiast przesuwanie palcem przy dolnej krawędzi ekranu w lewo lub w prawo sprawi, iż będziemy szybko przeskakiwać między otwartymi aplikacjami. Chcesz szybko włączyć centrum sterownia? Nic prostszego. Wystarczy, że przesuniesz palcem w dół z prawej górnej części ekranu iPhone.

Źródło: geekweek.interia.pl, biznesinfo.pl

Tagi: iOS iPhone