Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Ważne zmiany na Allegro od czerwca. Dotkną wszystkich
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 28.05.2024 22:32

Ważne zmiany na Allegro od czerwca. Dotkną wszystkich

allegro
Fot. materiały własne

Allegro, wiodąca platforma sprzedażowa w Polsce, wprowadza kluczowe zmiany w swoich usługach. Nowości dotyczą m.in. Allegro Pay, opinii o produktach oraz regulaminów związanych z płatnościami. Użytkowników czeka również aktualizacja zasad dotyczących licytacji i kategorii ofert.

Allegro Pay: Nowe wymogi

Od 1 czerwca 2024 roku, Allegro zacznie weryfikować, czy użytkownicy aktywujący Allegro Pay mają zastrzeżony PESEL. Zgodnie z nowymi przepisami, osoby, które aktywują usługę Allegro Pay po tej dacie, będą musiały przejść dodatkową weryfikację PESEL, co wpłynie na możliwość zawarcia umowy. W przypadku zastrzeżonego PESEL-u, umowa nie będzie mogła zostać zawarta.

Kolejne zmiany w Allegro Pay wejdą w życie 17 czerwca 2024 roku. Zaktualizowany zostanie regulamin usługi, który określi nowe zasady dotyczące liczby rat, zależnych od wartości zakupu

Dodatkowo, Allegro doda możliwość wypowiedzenia usługi w Panelu Allegro Pay oraz rozszerzy politykę ochrony prywatności, włączając do niej nowe publiczne źródła danych użytkowników, w tym organy administracji publicznej.

Płacisz abonament RTV? Jesteś w zdecydowanej mniejszości Posiadacze fotowoltaiki mają dość. Grożą ogólnopolskim strajkiem

Regulamin Allegro: Skrócony czas na opłatę licytacji

17 czerwca 2024 roku Allegro wprowadzi zmiany w regulaminie dotyczącym opinii o produktach. Kupujący, wystawiający opinię, zrzekną się swoich autorskich praw osobistych do niej, co pozwoli Allegro na jej szerokie wykorzystywanie, w tym utrwalanie, powielanie i rozpowszechnianie.

Dodatkowo, czas na opłacenie wygranej licytacji zostanie skrócony z 30 dni do 14 dni przy płatności przelewem tradycyjnym i 7 dni przy użyciu innych metod płatności

Z Allegro Lokalnie zniknie także kategoria Bilety, a ostatnie ogłoszenia w tej kategorii będą dostępne do 16 czerwca 2024 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Rewelacyjne wieści dla kierowców. Obniżka cen paliw na długi weekend

Nowości w płatnościach kartą i Allegro Finance

Od 31 lipca 2024 roku, użytkownicy będą mogli płacić kartą nie tylko w transakcjach obsługiwanych przez PayU, ale również przez Przelewy24. W związku z tym, regulamin usługi Przelewy24 zostanie odpowiednio zaktualizowany, by uwzględnić nowe możliwości płatności.

Również 31 lipca wejdą w życie zmiany w polityce ochrony prywatności Allegro Finance. Nowe przepisy pozwolą Allegro na wprowadzenie nowych usług płatniczych w przyszłości, a także obejmą zmiany redakcyjne, mające na celu lepsze dostosowanie regulaminów do nowych usług.

Te zmiany mają na celu zwiększenie transparentności i bezpieczeństwa, a także usprawnienie korzystania z serwisu Allegro, zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.