Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Weekendowe przerwy w bankach. Lepiej wypłacić gotówkę
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 14.06.2024 19:06

Weekendowe przerwy w bankach. Lepiej wypłacić gotówkę

bankomat
Fot. materiały własne

W nachodzący weekend planowany jest szereg prac serwisowych w polskich bankach, co poskutkuje utratą dostępu do części usług przez klientów. Warto zawczasu upewnić się, że będziemy dysponować gotówką, bo przerwy planują największe banki w kraju.

Prace serwisowe w największych bankach

Serwis Interia podsumował przerwy w działaniu usług banków, jakie planowane są na ten weekend. W pierwszej kolejności należy powiedzieć o największym z nich - PKO BP. Bank w niedzielę 16 czerwca będzie prowadził prace uniemożliwiające korzystanie z serwisu iPKO i Inteligo oraz płatności z użyciem tych serwisów.

Również trzeci co do wielkości bank w kraju - Santander Bank Polska - wstrzyma w weekend część swoich operacji. Już w sobotni wieczór, od godziny 23:00, wyłączony zostanie dostęp do serwisu internetowego i aplikacji mobilnej. Niemożliwe będzie także płacenie w sklepach internetowych z użyciem Przelew 24. Ponadto w Santanderze nie będą działać BLIK i kantor. Prace potrwają do 6:30 w niedzielę.

Uwaga na SMS-y z imieniem i nazwiskiem. Pilne ostrzeżenie

Spore utrudnienia także w ING Banku Śląskim

Liczne i rozłożone na wiele etapów przerwy planowane są przez ING Bank Śląski. W odróżnieniu od poprzednich banków tutaj nastąpią także przestoje w dostępie do usługi wypłacania gotówki z bankomatów.

Rozpoczną się one o 23:30 w sobotę i skończą o 6:00 w niedzielę. W tym czasie nie będą działać bankomaty i wpłatomaty, bankowość internetowa, BLIK, płatności internetowe, również z użyciem karty. Nie będą też działać  automatyczne opłaty za przejazd autostradami. Wcześniej, bo już od 8:00 do 18:00 w sobotę niedostępny będzie system maklerski.

Przerwy w pozostałych bankach

W sobotę, w godzinach od 7:00 do 20:00 nie będzie dostępu do usług maklerskich w mBanku. Poważniejsze utrudnienia nastąpią w Credit Agricole, gdzie od 23:00 w sobotę do 10:00 w niedzielę nie działać będzie aplikacja mobilna, CA24 eBank, BLIK i przelewy online.


Te same ograniczenia, co w przypadku Credit Agricole, nastąpią w usługach VeloBanku już piątkowego wieczoru, od 23:30 i potrwają do jutra, do 6:30. Pomniejsze ograniczenia zapowiada także Bank Pocztowy. Od 3:00 do 8:00 w niedzielę nie będzie można płacić kartą w internecie dzięki 3DS, dodać karty do portfeli cyfrowych czy sprawdzić kodu CVC2.