Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Wielki filmowy hit już dostępny na Disney+. Fani zachwyceni, a to dopiero początek nowości
Paula Drechsler
Paula Drechsler 05.11.2023 11:15

Wielki filmowy hit już dostępny na Disney+. Fani zachwyceni, a to dopiero początek nowości

tv
Glenn Carstens-Peters/Unsplash

Od 3 listopada na jednej z popularnych platform strumieniujących dostępny jest wielki hit kinowy, który podbił serca milionów widzów na całym świecie. Teraz można obejrzeć go w pakiecie serwisu VOD bez dodatkowych kosztów.

Nowości w bibliotekach serwisów strumieniujących

Jesienne wieczory skłaniają bardziej ku pozostaniu w domu, napiciu się herbaty lub grzańca i przycupnięciu pod kocykiem przed telewizorem, lub ekranem do projektora, niż do wyjścia na zewnątrz. W dodatku obecnie, oprócz programów emitowanych w standardowej telewizji oraz jej internetowej wersji, typu Megogo czy RakutenTV, można też przebierać w płytach DVD i Blu-ray, a także w wielu ofertach serwisów strumieniujących. Na każdej z takich platform da się znaleźć interesujące treści, które warto obejrzeć. Niedługo rusza w dodatku kolejny serwis, który można nazwać “kosmicznym Netflixem”, bo prezentowane będą na nim materiały od NASA. W dodatku zupełnie za darmo, bez subskrypcji i bez reklam. 

Wracając jednak do dobrze znanych platform, które oferują rozmaite subskrypcje na korzystanie z udostępnianych zasobów, co miesiąc trafiają na nie nowości. Netflix, HBO Max czy Disney+ regularnie informują na temat tego, co nowego trafia na platformę, a co jest usuwane z zasobów serwisu. Aby być na bieżąco, można zapisać się do newslettera, w którym przesyłane są odpowiednie informacje na temat aktualizacji biblioteki każdego z serwisów. Niekiedy trafiają do nich prawdziwe perełki. Na przykład w listopadzie na jedną z platform trafił prawdziwy hit, który podbił serca milionów. Niektórzy oglądali go kilka razy, a i tak na pewno chętnie obejrzą ponownie.

Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić

Aktualizacja zasobów Disney+, co można obejrzeć w listopadzie?

Na Disney+ od 3 listopada br. dostępny jest “Titanic”. To film, który (uwzględniając przychody z ponownych wydań w latach 2012, 2017 i 2023) zarobił 674,3 milionów dolarów w Ameryce Północnej i 1,583 miliarda dolarów w innych krajach, co daje łączną zawrotną kwotę 2,257 miliardów dolarów na całym świecie, czytamy w podsumowaniu na Wikipedii. Ta kasowa produkcja czerpiąca z prawdziwych wydarzeń trafiła teraz na platformę streamingową i można oglądać ją do woli w ramach pakietu. Choć to bardzo znany film, jest już nieco wiekowy, więc niektórzy mogą mieć z oglądaniem tej produkcji styczność po raz pierwszy. 

O czym jest ten film? “W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych. Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, niemającego nic prócz talentu malarskiego, Jacka”, brzmi opis na Filmwebie.

Ile kosztuje Disney+ w Polsce od listopada 2023?

Gdzie jeszcze można obejrzeć “Titanica”? W ramach pakietu bez dodatkowych opłat jest on dostępny tylko na Disney+. Na innych platformach trzeba za jego obejrzenie dopłacić. Wygląda to następująco:

filmweb titanic
Screen ilustracyjny z Filmweb.pl

Co jeszcze trafiło do biblioteki Disney+ w listopadzie? Można wybierać spośród kilku świeżo wgranych produkcji. Są to "The Kardashians", "Gęsia skórka", "Loki", "Na linii wroga", "Quiz Lady", "The King's Man: Pierwsza misja" oraz wspomniany "Titanic".

Ile obecnie kosztuje Disney+? Po wzrostach cen od listopada za abonament trzeba zapłacić aż 8 zł więcej niż przed tym miesiącem. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi obecnie 37,99 zł, a za roczny dostęp do zasobów serwisu trzeba uiścić opłatę w wysokości 379,90 zł. Po przeliczeniu wychodzą więc 2 miesiące “gratis”.