Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Zupełnie nowy wygląd YouTube. Trzeba spełnić warunek
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 08.06.2024 16:49

Zupełnie nowy wygląd YouTube. Trzeba spełnić warunek

youtube
Fot. Pixabay/yousafbhutta

YouTube rzadko zmienia się pod względem wyglądu. Przez lata wprowadzano mniejsze lub większe unowocześnienia i poprawki, jednak ogólny zamysł pozostawał bez zmian. To się za moment zmieni - użytkownicy kont Premium mogą już testować zupełnie nowy wygląd YouTube’a.

Nowy wygląd serwisu YouTube

Ci, którzy zdecydowali się na opłacanie konta Premium na YouTube, otrzymują powiadomienia, że mogą już dołączyć do testów nowej wersji serwisu. Z pierwszych informacji wynika, że zmiany faktycznie są diametralne i jest to być może największa modyfikacja od momentu, gdy YouTube zdobył globalną rozpoznawalność

Zmiana wyglądu to nie tylko kwestia estetyczna - przebudowany został cały układ interfejsu przeglądarkowej wersji YouTube, co będzie wymagało porzucenia dotychczasowych przyzwyczajeń i wyrobienia zupełnie nowych.

Netflix wprowadza zmiany. Nie wszyscy będą zadowoleni

Jak wygląda nowy YouTube?

Największe zmiany zachodzą na stronach prezentujących filmy. W zasadzie nie widać, aby pojawiło się na nich nic nowego, jednak układ został całkowicie przebudowany. Kluczowe elementy nawigacji i funkcje zostały zamienione miejscami, nowy YouTube korzysta także z panoramicznych proporcji ekranu i staje się witryną znacznie bardziej horyzontalną, niż dotychczas.

Zobacz: Instagram będzie jak YouTube. Pojawią się niepomijalne reklamy

Pod odtwarzaczem znajdziemy sugestie kolejnych filmów, zaś na ich miejsce trafiły opis filmu i komentarze. Mowa wiec o dosłownej podmianie jednego elementu interfejsu na drugi. Interfejs użytkownika YouTube stał się przy tym bardziej gęsty, zbity i nie pozostawia zbyt wiele oddechu pomiędzy poszczególnymi elementami.

Największa zmiana w serwisie od lat

Jak zwykle bywa w przypadku dużych zmian w wyglądzie i działaniu tak rozpoznawalnego i popularnego medium, jakim jest YouTube, na nowy układ spadła silna krytyka wynikająca z niechęci do porzucenia przyzwyczajeń. YouTube zapewne będzie przeprowadzał liczne testy usprawnień i dopiero gdy negatywne głosy przycichną, zdecyduje się udostępnić nowy serwis wszystkim.