Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Bezpieczniej na Tinderze. Nowa funkcja może uchronić przed tragedią
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 10.05.2024 22:35

Bezpieczniej na Tinderze. Nowa funkcja może uchronić przed tragedią

randka
Fot. Unsplash/Jonathan J. Castellon/Jonas Leupe

Tinder, aktualnie najpopularniejsza na świecie aplikacja randkowa, opracował nową funkcję, która ma się przełożyć na bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki niej mogą oni szybko dzielić się informacjami o planowanych randkach ze znajomymi czy bliskimi.

Ważna nowość w Tinderze

Randkowanie przez internet może stanowić zagrożenie, przez co twórcy aplikacji robią wiele, by zapewnić użytkownikom odpowiednie narzędzia. Dzięki nim randkowanie przez internet ma przebiegać w sposób bezpieczny. Tinder łączy wszak ze sobą ludzi w zdecydowanej większości sobie obcych.

Problemem na Tinderze jest zjawisko catfishingu - użytkownicy tworzą na potrzeby Tindera fałszywe tożsamości, by przyciągnąć do siebie więcej osób. W historii Tindera nie brakuje przypadków, kiedy spotkania kończyły się tragicznie.

Zaskakujące badania. W ten sposób czas pracy smartfonów wydłuży się o 50 proc.

Podziel się informacjami o randce z bliskimi

Teraz Tinder daje użytkownikom narzędzia, dzięki którym będą mogli liczyć na pomoc w obliczu niebezpieczeństwa podczas spotkania. Dzięki funkcji Share My Date użytkownicy Tindera będą mogli bezpośrednio z aplikacji udostępniać informacje o nadchodzącej randce.

Z użyciem jednego linku nasi bliscy będą mogli uzyskać dostęp do kluczowych informacji: miejsca randki, terminu i zdjęcia osoby, z którą planujemy się spotkać. Szczegóły randki można dowolnie edytować, jeśli np. plany będą się zmieniać w trakcie spotkania, a nasi znajomi będą otrzymywać zaktualizowane informacje na bieżąco.

Dostępność nowej funkcji

Niestety, na razie dostępność nowej funkcji będzie ograniczona m.in. do USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii i kilku innych krajów, jednak na liście nie znajdziemy na razie Polski. W komunikacie twórcy Tindera nie podzielili się jak dotąd informacjami o harmonogramie rozszerzania dostępności na kolejne rynki.