Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Biedronka z nową usługą. Świetne wieści przed majówką, klienci zachwyceni
Michał Górecki
Michał Górecki 30.04.2024 21:23

Biedronka z nową usługą. Świetne wieści przed majówką, klienci zachwyceni

Biedronka
Fot. mat.prasowe

Po cenowej wojnie z Lidlem czas na rozwój i zupełnie nowy segment - Jeronimo Martins cyfryzuje usługi Biedronki, rozwijając aplikację mobilną Biek i jej młodszą siostrę Party Express. W efekcie Biedronka dostarczy alkohol pod drzwi, albo brykiet na grilla.

Biedronka dowiedzie alkohol pod drzwi

Aplikacja mobilna Biek, będąca rozszerzeniem do aplikacji Glovo, jak dotąd, funkcjonuje tylko w kilku największych miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu i Krakowie. Zanim Biek rozlał się po reszcie kraju, Jeronimo Martins zapowiedział Party Express - młodsza koleżankę Biek, dedykowaną obsłudze imprez domowych.

Zobacz też: Mapy Google zaskakują ukrytymi funkcjami. Niezwykle przydatne w wakacje

Nowy iPhone 16 bez tajemnic prawie pół roku przed premierą. Wyciekły zdjęcia

Party Express: Jeronimo Martins w nowych segmencie

Party Express ma być rozwiązaniem z segmentu q-commerce, co stanowi ewolucję e-commerce - jego przyspieszoną, ekspresową wersję, zorientowaną na tempie realizacji zamówienia. Często bywa drożej, ale za to szybciej. O projekcie jako pierwszy poinformował serwis Wiadomości Handlowych, usługa - podobnie jak jej poprzedniczka - jest realizowana we współpracy z Glovo i od regularnych biedronkowych zakupów różni się targetem. Aplikacja stara się trafiać do osób organizujących imprezy domowe, klienci bowiem, jak relacjonują Wiadomości Handlowe, mogą zamówić piwo, wino, wódkę, whisky i szereg innych alkoholi, poza tym także napoje bezalkoholowe, chipsy, soki, wodę czy sushi. Co ważne, w Party Express będzie też można zamówić rzeczy najbardziej potrzebne do rozpalenia grilla: węgiel, jednorazowe tacki, sztućce.

Party Express: gdzie można korzystać? Lista miast

Podobnie jak w przypadku aplikacji Biek, jak dotąd Party Express będzie obsługiwało wyłącznie Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk i Łódź. Kurier ma dostarczyć złożone zamówienie w kilkadziesiąt minut, a w związku z tym, że zamawiany towar będzie pochodził ze specjalnego magazynu, dostawy będą realizowane do 2 w nocy.