Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Nowość w Banku Millenium. Wnioski o wypłatę świadczenia w aplikacji
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 26.06.2024 13:19

Nowość w Banku Millenium. Wnioski o wypłatę świadczenia w aplikacji

Bank Millenium
Fot. materiały prasowe Bank Millenium

Bank Millenium poinformował o nowych możliwościach aplikacji mobilnej i serwisu Millenet. Klienci będą mogli złożyć wniosek o wypłacenie świadczenia Dobry Start 300+ w bankowości elektronicznej, a Millenium w ich imieniu przekaże je Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o Dobry Start 300+

Program Dobry Start 300+ adresowany jest do uczniów - dzięki niemu mogą na początku każdego roku szkolnego otrzymać jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Zgodnie z założeniami programu ma ono służyć dofinansowaniu zakupów wyprawki szkolnej.

Świadczenie w wysokości 300 zł mogą otrzymać uczniowie w wieku do 20 lat i uczniowie z niepełnosprawnością w wieku do 24 lat. Wniosek składają rodzice lub opiekunowie prawni.

Bank PKO BP wydał ważny komunikat. Wszyscy klienci powinni wiedzieć

Wniosek o Dobry Start 300+ w Millenium

Klienci Banku Millenium będą mogli skorzystać z uproszczonej procedur, dzięki której nie będą musieli osobiście składać wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zrobi to za nich ich bank. Wcześniej jednak należy wypełnić wniosek w aplikacji mobilnej lub serwisie Millenet.

Zobacz: Dzwoni do ciebie pracownik PKO BP? Ważne ostrzeżenie dla wszystkich

Formularz znajdziemy po zalogowaniu się do bankowości w menu MilleUrząd. Tam należy wybrać pozycję Dobry Start 300+. Wystarczy wypełnić widoczny po kliknięciu formularz i zatwierdzić, by bank otrzymał dokument i przekazał go do ZUS-u. Klienci zaś otrzymają potwierdzenie z adresu [email protected] na adres mailowy.

Kto może złożyć wniosek?

Wnioski o wypłacenie świadczenia Dobry Start 300+ można składać od 1 lipca do 30 listopada. Po ich zatwierdzeniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeleje pieniądze na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

Prawo do dodatkowych środków mają rodzice, rodziny zastępcze, opiekunowie faktyczni i prawni, pełnoletni uczniowie utrzymujący się samodzielnie i osoby opuszczające rodziny zastępcze.