Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowy kanał w polskiej telewizji. Pojawi się w ciągu najbliższych 10 dni
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 02.12.2023 22:51

Nowy kanał w polskiej telewizji. Pojawi się w ciągu najbliższych 10 dni

telewizor
Fot. biznesinfo.pl

Widzowie cyfrowej telewizji naziemnej wkrótce uzyskają dostęp do zupełnie nowego kanału. Na pierwszym multipleksie pojawi się stacja, która zastąpi TVP ABC na kanale 49.

Stacja W24 wkrótce na MUX-1

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, na pierwszym multipleksie w ciągu 10 dni pojawi się stacja W24, która została tam zgłoszona przez Telewizję Polsat. W24 będzie stacją informacyjną i będzie funkcjonować w taki sam sposób jak kanał Wydarzenia 24.

W24 miało być dostępne już pod koniec listopada, ale premiera została opóźniona i może mieć miejsce w każdym momencie. Przedstawiciele Polsatu deklarują, że nastąpi to w ciągu od siedmiu dni do półtora tygodnia.

Rozdają telewizory za darmo, pierwsi użytkownicy już korzystają. Jest jednak pewien haczyk

Kolejny nowy kanał – Polsat News Polityka

Stacja informacyjna W24 na pierwszym multipleksie to nie jedyna nowość, jaka trafi do naziemnej telewizji cyfrowej. Wkrótce widzowie będą mogli oglądać nową stację Polsat News Polityka. Będzie tam można oglądać m.in. obrady Sejmu.

Nowy kanał Polsatu, który będzie niezależny zarówno od działalności Polsat News, jak i W24 będzie dostępny na MUX-4. Jak dotąd wiadomo, że za realizację materiałów będą odpowiadać reporterzy sejmowi Polsat News – Bartłomiej Maślankiewicz i Wojciech Dąbrowski.

Zmiana standardu cyfrowej telewizji naziemnej

Warto przypomnieć, że cyfrowa telewizja naziemna wkrótce nadawana będzie w nowym formacie DVB-T2/HEVC. Posiadacze starszych niekompatybilnych dekoderów lub telewizorów utracą dostęp między innymi do kanałów Telewizji Polskiej. Zmiany rozpoczną się w połowie grudnie.

Źródło: wirtualnemedia.pl