Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Nowy produkt Samsunga już wkrótce. Klienci będą zachwyceni
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 16.05.2024 18:57

Nowy produkt Samsunga już wkrótce. Klienci będą zachwyceni

Samsung
Fot. East News/Arkadiusz Ziolek

Chociaż obecnie szósty smartwatch ze stajni Samsunga jest jednym z najlepszych na rynku zegarków dedykowanych użytkownikom Androida, to… warto wstrzymać się z jego zakupem. Coraz więcej wskazuje bowiem na to, że już wkrótce doczekamy się kolejnej odsłony Samsung Galaxy Watch – tym razem opatrzonej numerem 7. 

Samsung szykuje dla klientów coś wyjątkowego

W przypadku smartwatchy, podobnie jak w przypadku wielu smartfonów, kolejne modele nie przynoszą zazwyczaj technologicznej rewolucji, zaspokajając oczekiwania użytkowników postępującym zwiększaniem osiągów i stopniowym dodawaniem nowych funkcji. Od czasu do czasu pojawia się jednak wyjątek od tej reguły – dzieje się to na przykład wówczas, gdy producent zdecyduje się na implementację nowej technologii. Wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy Watch 7 może być takim właśnie wyjątkiem. 

Ważna wiadomość dla klientów Shein, Temu i Aliexpress. Rząd podjął decyzję

Parametry flagowca

Flagowy zegarek pracujący w systemie WearOS ma być pierwszym modelem, w którym Samsung zainstaluje 3-nanometrowy procesor. Pozwoli on nie tylko zwiększyć moc obliczeniową smartwatcha, ale i jego energooszczędność. Jednocześnie mniejsza jednostka obliczeniowa oznaczać będzie dodatkowe miejsce w urządzeniu, które południowokoreański producent z dużym prawdopodobieństwem wykorzysta do instalacji większej baterii. Galaxy Watch 7 będzie więc nie tylko zużywał mniej energii, ale i dysponował większymi jej zasobami.

 Podwojona ma być także pamięć wewnętrzna zegarka, co pozwoli na instalowanie większej ilości aplikacji oraz dodatków. Kiedy możemy się spodziewać premiery Galaxy Watch 7? Mimo, że producent nie ujawnił jeszcze oficjalnej daty, przecieki mówią już o lipcu tego roku. 

Warto zwrócić uwagę, iż dotąd Samsung prezentował kolejne modele swojego flagowego urządzenia z regularnością, którą przy pewnej dawce dobrej woli określić można godną producenta zegarków: 

- Samsung Galaxy Watch 4 – zapowiedziany 11 sierpnia 2021 roku – z premierą 27 sierpnia 2021 roku. 

- Samsung Galaxy Watch 5 – zapowiedziany 10 sierpnia 2022 roku – z premierą 26 sierpnia 2022 roku. 

- Samsung Galaxy Watch 6 – zapowiedziany 26 lipca 2023 roku – z premierą 11 sierpnia 2024 roku. 

Tyle będzie kosztował nowy produkt Samsunga

Cena „siódemki” prawdopodobnie będzie oscylować wokół 2000 zł – w zależności od wersji, a tych standardowo możemy się spodziewać co najmniej kilku. Jeśli chcesz kupić zegarek pracujący w środowisku Androida, lepiej się więc wstrzymać. Nowy model jest tuż za rogiem, a wszystko wskazuje na to, że przy jednakowej lub bardzo podobnej cenie, będzie miał zauważalnie większą moc obliczeniową i wyraźnie dłużej pociągnie na jednym ładowaniu, co w przypadku współczesnych smartwatchy jest cechą niemal tak samo istotną, co… pokazywanie czasu. I nieporównywalnie rzadszą. 

Źródła: Androidauthority.com Gsmmaniak.pl