Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Paczkomaty będą miały konkurencję? W polskich miastach pojawią się nowe automaty
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 07.06.2024 21:01

Paczkomaty będą miały konkurencję? W polskich miastach pojawią się nowe automaty

paczkomat
Fot. materiały własne

Na polskim rynku pojawi się nowy gracz dostarczający automaty pocztowe. Za inicjatywą stoi Włodzimierz Stańczak, założyciel firmy kurierskiej Siódemka. Maszyny mają nosić nazwę pakomaty i nie tylko w kwestii marki mają rzucać wyzwanie InPostowi.

Nowy gracz wśród automatów pocztowych

Puls Biznesu donosi o ambitnych planach założyciela Siódemki, który w ostatnich latach odpoczywał od branży. Teraz wraca z firmą 7box.eu i chce on konkurować z InPostem i wprowadzić na rynek kolejne maszyny pocztowe.

Nowe urządzenia mają umożliwiać odbieranie przesyłek, ale też ich nadawanie. W pierwszej fazie staną w największych polskich miastach, jednak 7box.eu ma ekspandować także za granicę.

Korzystasz z paczkomatów? Uważaj, oszuści tylko czekają na okazję

Zakupy spożywcze w pakomatach

Stańczak nie zamierza integrować nadchodzącej sieci pakomatów z usługami kurierskimi. Zamiast tego planuje stworzyć otwartą infrastrukturę maszyn pocztowych, z której będą mogły korzystać różne firmy kurierskie i operatorzy.

Zobacz: Nowa opłata ma zastąpić abonament RTV. Wiadomo już, ile ma wynosić

Z pakomatów będą mogli korzystać klienci indywidualni, ale też sklepy. W planach jest obsługa usługi, która umożliwi dostarczanie do pakomatów zakupów spożywczych zamówionych wcześniej w internecie.

Ambitne cele

Nie bacząc, jak ambitne plany ma założyciel Siódemki, zakładanie z góry konkurencji z InPostem jest bardzo optymistyczne. Należy też wziąć pod uwagę, że coraz lepiej radzi sobie na tym rynku Allegro czy Orlen. Nie wiemy jeszcze, kiedy pierwsze paczkomaty pojawią się w polskich miastach.