Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Rewolucja w NFZ. Na takie rozwiązanie Polacy czekali latami
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 08.02.2024 18:21

Rewolucja w NFZ. Na takie rozwiązanie Polacy czekali latami

lekarz
pressfoto freepik

Wkrótce każdy z nas będzie mógł zarezerwować wizytę u lekarza na NFZ bez wychodzenia z domu. Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, ogłasza rewolucyjne zmiany, wprowadzając rezerwacje online. Oto, jak era cyfrowej opieki zdrowotnej staje się naszą rzeczywistością.

Przyszłość w zasięgu kliknięcia

Rezerwacja wizyty u lekarza na NFZ online staje się rzeczywistością. Z korzyściami, jakie oferują prywatne placówki, już niedługo wszyscy pacjenci będą mogli skorzystać z szybkiego i wygodnego systemu rezerwacji online.

Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, potwierdziła, że publiczny system ochrony zdrowia również wkroczy w erę cyfrową. W przewidywanej niedalekiej przyszłości każdy z nas będzie mógł umówić się na wizytę do lekarza na NFZ za pomocą kilku kliknięć, eliminując potrzebę długich oczekiwania w kolejce.

Kontrowersyjne SMS-y od Biedronki. UOKiK wkracza do akcji "Usypiasz" laptopa? To może być duży błąd, eksperci mówią jasno

Rewolucja w Opiece Zdrowotnej

W wywiadzie dla wp.pl minister zdrowia, Izabela Leszczyna, przedstawia ambitne plany rewolucji w systemie opieki zdrowotnej. Choć proces wprowadzenia rezerwacji online dla lekarzy na NFZ w publicznych placówkach jest bardziej skomplikowany niż w sektorze prywatnym, termin "połowa 2024 r." zapowiada nową erę w organizacji opieki zdrowotnej. 

To też pozwoli na sprawdzenie wprowadzanych rozwiązań - zaczniemy np. od onkologii i kardiologii, bo tam najważniejsze jest skracanie kolejek, a o to przecież chodzi w tym systemie. Jeśli rozwiązanie będzie funkcjonowało zgodnie z założeniami, będą dodawane kolejne specjalizacje.

Początkowo system obejmie rezerwacje wizyt u niektórych specjalistów, a z czasem zostanie rozszerzony na wszystkie specjalizacje. To innowacyjne rozwiązanie ma na celu skrócenie kolejek i poprawę dostępu pacjentów do potrzebnej opieki.

Koniec na zmarnowane wizyty

Minister Leszczyna ujawnia, że wdrożenie systemu rezerwacji online to kluczowy krok w walce z problemem niestawiania się na wizytę. Szacuje się, że rocznie 1,38 mln wizyt przepada z powodu tego zjawiska. Planowane testy systemu rozpoczną się od specjalizacji takich jak onkologia i kardiologia, gdzie skracanie kolejek ma największe znaczenie. 

Wdrożenie systemu rezerwacji online ma sprawdzić się jako remedium na obecne wyzwania, eliminując nie tylko marnowanie czasu i zasobów, ale również skutkując potencjalnym wzrostem efektywności systemu ochrony zdrowia. Tłumaczenie "nie odwołałem, bo nikt nie odebrał telefonu" stanie się przeszłością, a prostota rezygnacji z wizyty u lekarza stanie się normą.

Tagi: Medycyna