Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nowe paczkomaty InPost. Wiemy, w jakich polskich miastach będą testowane
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 17.06.2024 21:31

Nowe paczkomaty InPost. Wiemy, w jakich polskich miastach będą testowane

Paczkomat firmy Inpost
Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Grupa InPost wprowadza innowacyjne Paczkomaty Autonomiczne w kilku krajach europejskich. Nowe urządzenia będą testowane między innymi w Gdańsku i Krakowie.

Autonomiczne paczkomaty

Grupa InPost ogłosiła rozpoczęcie pilotażowego programu, w ramach którego wprowadza nowy typ paczkomatów. Autonomiczne urządzenia pojawią się między innymi w Polsce, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Francji. W Polsce do testów wybrano dziewięć lokalizacji w Gdańsku i Krakowie, a w innych krajach urządzenia staną m.in. w okolicach Lille we Francji oraz we Florencji we Włoszech, gdzie już działają trzy maszyny.

Zastrzegłeś numer PESEL? O tym musisz teraz pamiętać Darmowe połączenia telefoniczne za granicą. Trzeba to wiedzieć przed wakacjami

Cechy autonomicznych paczkomatów

Nowe paczkomaty autonomiczne wyposażono w panele fotowoltaiczne i magazyny energii, co pozwala im na działanie bez potrzeby podłączenia do sieci energetycznej. Dzięki temu mogą funkcjonować w miejscach, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony. Urządzenia te będą w stanie pracować również w nocy i w mniej słoneczne dni. InPost zapowiada, że w godzinach nocnych oświetlenie Paczkomatów zostanie zredukowane do 30% mocy, aby oszczędzać energię.

ZOBACZ TAKŻE: Ministerstwo wydało komunikat. Ważne informacje o cyfrowych legitymacjach emeryta-rencisty

Rozwój sieci i korzyści dla klientów

Autonomiczne paczkomaty to kolejna innowacja InPostu, która zwiększa dostępność usług dla klientów, szczególnie w miejscach dotąd nieosiągalnych z powodu braku infrastruktury energetycznej. Pilotażowy program obejmie cztery kraje europejskie, co pozwoli na zdobycie cennych informacji na temat możliwości rozbudowy sieci w różnych warunkach pogodowych. InPost podkreśla, że nowoczesne rozwiązania są częścią strategii zwiększania dostępności usług i minimalizowania wpływu na środowisko.