Tech.BiznesINFO.pl > Media Społecznościowe

Media Społecznościowe

Mark Zuckerberg
08.11.2023 12:04 Facebook i Instagram od dziś płatne w Polsce. Administracja rozesłała już komunikaty, cena zaboli

Od wielu miesięcy słyszymy o tym, że dostęp do serwisów należących do Meta, Facebooka i Instagrama, będzie przynajmniej częściowo płatny. Po szeroko zakrojonych testach plan ten wchodzi w życie – Meta zaczęła rozsyłać komunikaty w tej sprawie także wśród polskich użytkowników.

telefon
06.11.2023 12:49 Ukryte funkcje Facebooka, o których mało kto wie. Te triki warto znać

Masz konto na Facebooku? Możliwe, że nie znasz wszystkich możliwości tej platformy społecznościowej. Oto kilka trików, o których warto mieć pojęcie. Te ukryte funkcje są bardzo przydatne, pomagają np. zadbać o bezpieczeństwo.

Aleksander Kwaśniewski
04.11.2023 19:34 Głos Aleksandra Kwaśniewskiego wykorzystany do internetowego oszustwa. Należy zachować szczególną czujność

Na naszych oczach powstaje nowa wariacja zagrożeń w cyberprzestrzeni – oszustwa dokonywane z użyciem mechanizmów deepfake. O ile od dawna już wiadomo, że stanowią one ogromne zagrożenie, to teraz mamy do czynienia z pierwszymi faktycznymi kampaniami. W Polsce do ich realizacji wykorzystano głos Aleksandra Kwaśniewskiego.

helikopter
28.10.2023 14:09 Z nieba spadały pieniądze, tłum ludzi rzucił się na banknoty. Nagranie obiegło sieć

Internet obiegło nagranie, na którym widać spadające z nieba pieniądze i tłum ludzi, który biega po polu i próbuje złapać jak najwięcej banknotów. Wszystko przez to, że pewien influencer rozrzucił w przeliczeniu ok. 4 milionów złotych wprost z helikoptera. Akcja wywołała ogromne zamieszczanie, bo okazała się mieć drugie dno.

Kuba Wojewódzki
26.10.2023 13:55 Takich zdjęć nie wolno wrzucać do internetu. Kuba Wojewódzki już się o tym przekonał

Internet stał się nieodzowną częścią naszego życia. Szczególnie media społecznościowe stanowią podstawowe narzędzie komunikacji i interakcji w dzisiejszym świecie. Niestety mogą też wpływać na kwestie bezpieczeństwa. Wystarczy wstawić nieodpowiedni tekst lub zdjęcie, aby wpakować się w kłopoty. Konsekwencjami może być np. utrata środków finansowych.

komputer
25.10.2023 12:17 Robi to mnóstwo Polaków, a potem sypią się kary. Działalność w internecie a obowiązujące prawo

W dzisiejszych czasach z internetu korzysta ogrom ludzi, wiele z tych osób próbuje prowadzić lub prowadzić swoją działalność w sieci, wykorzystując do biznesu media społecznościowe. Nie każdy wie, że być może łamie prawo. Przekonują się o tym kolejne osoby, którym Prokuratura stawia zarzuty. Na temat sytuacji wypowiada się ekspert - radca prawny Edyta Oleszczuk-Romańska z Kancelarii Prawnej “Chałas i Wspólnicy”.

telefon
25.10.2023 12:14 Wielkie zmiany na Instagramie. To się może nie spodobać użytkownikom

Na popularnej platformie społecznościowej Instagram, która słynie z prezentowania tam zdjęć oraz od niedawna także rolek, mają zajść niezbyt ciekawe zmiany. Tysiące użytkowników może się dosłownie wściec.

policja
24.10.2023 12:07 Niebywałe, co robił ten taksówkarz, to przechodzi ludzkie pojęcie. Nagranie ma miliony wyświetleń

W Warszawie nagrano nietypową sytuację z udziałem taksówkarza. Podczas postoju robił coś, czego zdecydowanie nie powinien. “Nagranie jest niezwykle niepokojące”, powiedziała policja. Co na ten moment udało się ustalić?

pieniądze
19.10.2023 08:35 Popularny serwis wprowadza obowiązkową opłatę, użytkownicy nie ominą wydatku. Znamy kwotę

Elon Musk coraz bardziej monetyzuje Twittera (dziś zwanego X). Po wprowadzeniu opłat za usługę X Premium nadszedł czas na kolejne należności za korzystanie z platformy. Teraz jednak użytkownicy nie będą mieli większego wyboru. O co tym razem chodzi?

None
16.10.2023 14:51 Wygląda na to, że PiS kupuje lajki. I to na dużą, bardzo dużą skalę

Nie ma wątpliwości, że kandydaci do Sejmu i Senatu zrobią niemal wszystko, by otrzymać mandat. Od czasu do czasu praktyki te, niezależnie od frakcji, wychodzą na jaw. Niektóre jednak posuwają się dalej niż obowiązujące standardy, co przekłada się na publikację kompromitujących treści.

None
15.10.2023 15:27 Wyszukiwarka Google zmieni się nie do poznania. Testowany jest zupełnie nowy wygląd

Wyszukiwarka Google jest z nami już 27 lat. Jeśli dziś porównamy jej wygląd z tym z 1996 roku, to oczywiście odnotujemy gigantyczne różnice. Zachodziły jednak na tyle nieśpiesznie i stopniowo, że pomniejsze zmiany rozciągnięte na lata często uchodziły uwadze. To się ma wkrótce zmienić – Google testuje w wyszukiwarce naprawdę duże zmiany.

globus
04.10.2023 14:22 Wydał krocie, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Takiego finału chyba nikt się nie spodziewał

Jakiś czas temu polski raper z Poznania, który posługuje się pseudonimem Akash, postanowił udowodnić, że Ziemia jest płaska. Poszczególne etapy swojego projektu dokumentował w mediach społecznościowych. Na wyniki jego eksperymentu trzeba było nieco poczekać, ale takiego finału nikt się chyba nie spodziewał.

aplikacje
04.10.2023 09:06 Opłaty za Facebooka i Instagrama coraz bliżej. Mogą zacząć obowiązywać już w listopadzie

Popularne platformy społecznościowe mogą wkrótce wprowadzić miesięczne opłaty w Europie. Meta zdecydowała się na taki krok po orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Ile wyniesie użytkowników korzystanie z serwisów Zuckerberga w nowym modelu?

tankowanie stacja paliw orlen
30.09.2023 15:41 Stacje paliw Orlen z awariami. Kryzys paliwowy czy usterka? Jest stanowisko koncernu

Z różnych części kraju napływają informacje o fali awarii dystrybutorów na stacjach Orlenu. Kierowcy, politycy i samorządowcy biją na alarm. Padły sugestie, że wcale nie chodzi o problemy z urządzeniami. Problem ma leżeć głębiej. Znamy stanowisko giganta paliwowego.

dawid podsiadło
28.09.2023 19:33 Ale heca, Dawid Podsiadło w Cyberpunku 2077 "Widmo Wolności". Tytuł trafił już do GeForce NOW

Dawid Podsiadło pojawił się w produkcji, która już trafia na pierwsze miejsca zestawień pod względem popularności na całym świecie. Polak został zaproszony do tego dzieła obok takich osobistości, jak Keanu Reeves czy Idris Elba. 

Brian Stanley Cyborg Eye
20.09.2023 11:27 Oko Terminatora i inne zadziwiające protezy. Mężczyzna, który stracił oko, opracował ich całkiem sporo

Mężczyzna w dzieciństwie stracił oko. Nie poddał się jednak i zaczął pracować nad ciekawym rozwiązaniem. Teraz określany jest jako cyborg. Zyskał ogromną popularność po udostępnieniu w mediach społecznościowych zaskakujących filmików. Pokazuje w nich, jak pomysłowość i praca mogą przyczynić się do poprawy jakości życia po stracie narządu wzroku.

Elon Musk
19.09.2023 15:55 To już pewne: Twitter/X będzie płatny dla wszystkich. Musk przyznaje się do porażki w walce z botami po spotkaniu z premierem Izraela

Ostatnie dni były szczególnie pracowite dla Elona Muska. Nie zabrakło kontrowersyjnych wypowiedzi, ale też ważnych decyzji. Szczególnie istotne okazało się spotkanie z premierem Izraela, Benjaminem Netanyahu, które dotyczyło między innymi konfliktu Muska z Ligą Antydefemacyjną. Rozmowy zakończyły się wnioskiem, który może zdecydować o bycie lub niebycie Twittera/X w najbliższej przyszłości.

wybory
14.09.2023 13:30 Bilbordy w rękach polityków. Najdziwniejsze reklamy kampanii wyborczych i cena całego zamieszania

Kampania trwa w najlepsze. Już wkrótce nie dowiemy się z billboardów nic na temat ciekawych promocji czy wydarzeń kulturalnych. Królować będą na nich partyjne przekazy, a walka o ostatnie wolne nośniki została już zakończona. Miejsc nie ma, partie zarezerwowały wszystko. Jest “i śmieszno i straszno”. Kto jednak wykorzysta potencjał billboardów, może przechylić szalę wyborów na swoją stronę. 

WhatsApp
14.09.2023 10:27 Wyczekiwana nowość w WhatsApp jest już w Polsce. Co wnosi i jak z niej korzystać?

Na oficjalnej stronie WhatsApp pojawiła się informacja o premierze wyczekiwanej przez wiele osób usługi, która umożliwi jeszcze wygodniejszą komunikację. Przez jakiś czas nowość była testowana w dziesięciu krajach, teraz zdecydowano się na wprowadzenie jej globalnie. Jest ona już dostępna również w Polsce. Na czym polega i jak z niej korzystać?

mapy google
13.09.2023 12:52 Świetna nowość w Mapach Google. Przyda się każdemu. Jak z niej skorzystać?

Google udoskonaliło popularną aplikację z nawigacją o świetną nową funkcję, na którą czekało wiele osób. Sprawi ona, że łatwiej będzie można korzystać z map. Zyskają na tym wszyscy użytkownicy aplikacji, zarówno piesi, rowerzyści, podróżujący komunikacją miejską, jak i kierowcy.

google
11.09.2023 14:14 Google chce o nas wiedzieć więcej. Nowa funkcja w przeglądarce Chrome mu na to pozwoli

Nowa funkcja w przeglądarce Chrome pozwoli gigantowi technologicznemu na wyświetlanie reklam na podstawie historii przeglądania. Niby nic nowego, ale tym razem Google nie odda naszych danych innym podmiotom, bo odchodzi od plików cookies. Lightbe podaje, że Google oskarżany jest o podstępne włączanie funkcji, a przez niektórych nawet o szpiegowskie zapędy.

smartfon
11.09.2023 13:23 mObywatel z transmisją meczów polskiej kadry. Zaskakujący kierunek rozwoju aplikacji

Ministerstwo Cyfryzacji ma ambitne plany w kwestii rozwoju rządowej aplikacji mObywatel. Są one również dość niespodziewane, bo odbiegają nieco od pierwotnego założenia odnośnie do przeznaczenia tego programu. “Więcej PR-u niż użyteczności”, skomentował aspiracje rządu jeden z liderów Polski 2050.

lokal wyborczy
11.09.2023 08:36 Głosowanie poza miejscem zamieszkania jest możliwe. Adres zmienisz bez wychodzenia z domu

Niedługo odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 2023. Polacy zagłosują w wyborach parlamentarnych już 15 października. Elektorzy zwykle korzystają z czynnego prawa wyborczego w swoim okręgu, jednak mogą oddać głos również wtedy, gdy akurat przebywają poza miejscem zamieszkania. Jak szybko zmienić miejsce głosowania i to bez udawania się do urzędu?

pilot do tv
09.09.2023 20:08 Telewizja za darmo i bez anteny. Do oferty bezpłatnych kanałów w języku polskim dołącza stacja dokumentalna

Jak oglądać telewizję za darmo? Wystarczy skorzystać z internetu. Jest wiele legalnych stron, które oferują kanały o zróżnicowanej tematyce i robią to całkowicie bezpłatnie. Nie trzeba wykupywać abonamentu ani mieć anteny, aby zrelaksować się przy filmie, serialu czy dokumencie. Teraz do oferty kanałów po polsku dołącza kolejna ciekawa stacja.

smartfon ze spotify
09.09.2023 15:57 Korzystasz ze Spotify? Lepiej się z tym zapoznaj. Mamy dobrą i złą wiadomość

Podstawowe opcje w Spotify, takie jak odtwarzanie muzyki, są darmowe. Jednak korzystanie z aplikacji w wersji bezpłatnej wiąże się z pewnymi niedogodnościami, np. reklamami. Aby ich uniknąć, można przejść na model Spotify Premium. Teraz użytkownicy obu tych wersji mogą odczuć pewne zmiany.

korek samochodowy
08.09.2023 20:45 Stoi Wrocław i Warszawa. Coraz większe korki wpływają nie tylko na samopoczucie kierowców

Według serwisu internetowego, który bada poziom korków w miastach na całym świecie, sytuacja nie wygląda kolorowo. A godziny stania w korkach oddziałują nie tylko na kierowców i pasażerów, ale i na całe otoczenie. Jakie zmiany przyniesie ta eskalacja ruchu samochodowego i spędzania czasu w autach oraz komunikacji miejskiej?

napis
08.09.2023 20:16 Co oznacza dzisiejsze logo Google? Gigant znów świętuje i prezentuje nowe Google Doodle

Google Doodle to unikatowy i ciekawy sposób na przypominanie internautom o różnych ciekawych wydarzeniach oraz postaciach. Regularnie użytkownicy Google'a mogą natknąć się na lekko zmodyfikowane logo nad paskiem wyszukiwarki. Po kliknięciu dzieje się magia grafika ożywa, albo rozwija się strona z informacjami, często są też dostępne okolicznościowe gry. Czego dotyczy dzisiejsze Doodle?

Elon Musk
07.09.2023 21:06 Elon Musk miał zablokować łączność Ukraińcom w kluczowym momencie. Szokujące doniesienia z nowej biografii

Już 12 września na półki trafi nowa biografia Elona Muska pióra Waltera Isaacsona, autora pozycji traktujących o życiu m.in. Steve’a Jobsa czy Alberta Einsteina. To jednak  historia właściciela Twittera ma szansę odbić się najszerszym echem wśród dotychczasowego dorobku Isaacsona. Rzuca ona zupełnie nowe światło na zaangażowanie Muska w wojnę w Ukrainie.