Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Ważny komunikat PKO BP. Załatwisz sprawę bez wychodzenia z domu
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 11.06.2024 12:16

Ważny komunikat PKO BP. Załatwisz sprawę bez wychodzenia z domu

pko bp
Fot. materiały własne

W aplikacjach mobilnych banków można dokonywać coraz bardziej zaawansowanych czynności, które niegdyś można było zrealizować wyłącznie w trakcie wizyty w stacjonarnych placówkach. Pokazuje to nowość, nad jaką pracuje PKO BP - cyfrowa hipoteka.

Cyfrowa hipoteka w PKO BP

Serwis cashless.pl relacjonuje wystąpienie Szymona Midery, nowego prezesa zarządu PKO BP, podczas Sopockiego Europejskiego Kongresu Finansowego. Już wcześniej było wiadomo, że dla banku praca nad cyfryzacją kolejnych procedur jest priorytetowa, to teraz plany te nabrały bardziej konkretnego kształtu.

Midera zadeklarował, że kontynuowane będą trwające od ponad półtora roku prace nad tzw. cyfrową hipoteką. Dzięki niej z poziomu aplikacji mobilnej będzie można wziąć w PKO BP kredyt mieszkaniowy.

Zwróć uwagę na paragon. Sprzedawcy doliczają nową opłatę

Mieszkanie i kredyt z aplikacji

Nad nową funkcją ma pracować zespół liczący kilkaset osób. Podczas wystąpienia nowy prezes zaprezentował makiety interfejsu cyfrowej hipoteki. Przedstawiona implementacja zakłada nie tylko dostęp do produktu finansowego, ale tez ofert sprzedaży samych mieszkań - wszystko za pośrednictwem aplikacji mobilnej PKO BP.

Zobacz: Klienci Alior Banku na celowniku. Wystarczy chwila nieuwagi

W praktyce dzięki aplikacji będzie można podejrzeć oferty kupna mieszkania z danej lokalizacji wraz z informacjami o metrażu, liczbie pokojów czy dostępności dodatkowych udogodnień, a następnie od razu przejść do warunków finansowania i ubezpieczenia, jakie oferuje PKO BP. “Pokażemy, że kredyt mieszkaniowy można sprzedać całkowicie cyfrowo” - zapowiedział prezes Midera.

E-commerce i ekspansja zagraniczna PKO BP

Implementacja cyfrowej hipoteki to nie jedyna nowość zapowiedziana w Sopocie. W najbliższej przyszłości PKO BP chce także eksplorować możliwości e-commerce’owe, ale też ekspansji na rynki zagraniczne. Docelowo bank chce uruchomić oddziały na wszystkich rynkach, na które eksportuje Polska.