Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Wydał krocie, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Takiego finału chyba nikt się nie spodziewał
Paula Drechsler
Paula Drechsler 04.10.2023 14:22

Wydał krocie, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Takiego finału chyba nikt się nie spodziewał

globus
domena publiczna

Jakiś czas temu polski raper z Poznania, który posługuje się pseudonimem Akash, postanowił udowodnić, że Ziemia jest płaska. Poszczególne etapy swojego projektu dokumentował w mediach społecznościowych. Na wyniki jego eksperymentu trzeba było nieco poczekać, ale takiego finału nikt się chyba nie spodziewał.

20 tysięcy na eksperyment

Raper z Poznania, który posługuje się pseudonimem Akash (wcześniej AK-47), jakiś czas temu wystartował z nietypowym projektem. Mężczyzna miał zamiar udowodnić, że Ziemia wcale nie jest kulista. Swoimi przemyśleniami oraz pracami nad eksperymentem twórca dzielił się m.in. na platformie Instagram. Jak sam przyznał, na całe przedsięwzięcie związane z przedstawieniem nieco innego punktu widzenia odnośnie do kształtu naszej planety wydał około 20 tysięcy złotych. Ta niemała suma miała przynieść mu ogrom materiału, dzięki któremu przeprowadzi analizy i przedstawi wyniki eksperymentu.

Pogląd Adama Kubiaka, czyli Akasha, podziela pewien odsetek Polaków. Tak wynika z badania IBSP (Ogólnopolska Grupa Badawcza) na 2021 r., w którym podano, że tylko (albo aż) 4 proc. Polaków wierzy, że Ziemia jest płaska. Do swojej pracy Kubiak wykorzystał specjalne kamery oraz balony. “Lecimy w kosmos moi drodzy, pod sklepieniem niebieskim”, napisał podczas startu. Co mu z tego wyszło? Tego się raczej nikt nie spodziewał.

Za subskrypcję Netflixa nie zapłacisz tak ani złotówki przez pół roku. Ruszyła nowa promocja Sławosz Uznański to drugi Polak, który poleci w kosmos. Mamy nowe informacje

Nerwowa reakcja Polaka

Niektórzy jednak być może coś przeczuwali. Raper pierwotnie zapowiadał bowiem, że wkrótce przedstawi dowody na swoją tezę, iż “Ziemia to trójwymiarowa czasoprzestrzeń z horyzontem i perspektywą zaprojektowana w konkretnej gęstości. Żadnych kulistych planet, żadnej przestrzeni kosmicznej, żadnego ogromnego słońca oddalonego o miliony kilometrów”. Niestety do tej pory niczego nie pokazał, a wręcz posunął się do zgoła innych kroków. Ponaglany prośbami swoich obserwujących Kubiak, zareagował dość nerwowo. Media sugerują, że mężczyzna zirytował się, ponieważ nie otrzymał takich wyników, jakie chciał, a internauci poganiali, aby już je udostępnił.

- Jeśli zależy Wam na obrazkach ze Stratosfery i nie możecie wytrzymać, a cierpliwość Wam na to nie pozwala, dam Wam wszelkie wskazówki jak przeprowadzić taką misję stratosferyczną, jakich obiektywów używać, na co zwrócić uwagę i jakie czynniki mają wpływ na przebieg misji. To nie jest społeczny projekt, żebyście mieli jakieś oczekiwania i abym miał natychmiast pokazywać dane, ponieważ jest to prywatny projekt. Wyłóż 20k i leć, kto ci broni? Udowodnijcie, że Ziemia jest wirującą piłką zawieszoną w kosmosie. Zapraszam do działania, a nie siedzenia na d*pie i klikania w klawiaturkę pisząc głupie komentarze" - opublikował raper. 

To, co się stało później, zaskoczyło jednak wiele osób. Akash usunął bowiem swoje social media, ale w międzyczasie opublikował też zadziwiające wpisy. Chodzi o przygotowywanie filmu dokumentalnego.

Film dokumentalny o płaskiej Ziemi

Przed opuszczeniem portali społecznościowych, Kubiak dodał na Instagramie parę dziwnych wpisów. 

– „Lucyfer w przebraniu Anioła”. Zawiodłem najbliższych. Czas na zmiany. Czas uzdrowić swoją duszę. Demony ją zbyt głęboko wyżarły. Czas rozprawić się z k*wami. Do zobaczenia w przyszłym roku – brzmiała jedna z publikacji rapera.

Sprostował też “dezinformacje”, jakie mają się pojawiać w związku z jego opuszczeniem mediów społecznościowych i brakiem dowodów na płaskość Ziemi.

- Witajcie! Muszę sprostować wpisy mediów, które odebrały nad wyraz dezaktywację moich kont społecznościowych, jakoby powodem miała być „płaska ziemia”. Oczywiście nie jest to prawdą. Nasza Mateczka Ziemia niezmiennie pozostaje płaszczyzną, co potwierdziły dotychczas Nasze badania stratosferyczne. Jesteśmy z Naszym zespołem w trakcie kolejnych badań i eksperymentów, które będą składały się na film dokumentalny, który ukaże się pewnie w połowie przyszłego roku. Chcemy zrobić to porządnie, w sposób naukowy, logiczny i empiryczny. Zarzucając mi brak „wykształcenia” w tej dziedzinie, wspierają mnie przy projekcie osoby, które takie wykształcenie posiadają, jeśli cokolwiek to zmienia w oczach niedowiarków i globistów. Moim głównym zadaniem jest rozpowszechnienie tych treści i Prawideł Naszej rzeczywistości. To oczywiste, że dyrektywy, które dostają odgórnie media, mają za zadanie wyśmiać i oczernić tych, którzy poruszają niewygodne tematy dla kontrolerów trzymających niewolników w niewiedzy. Zwróćcie uwagę co największe platformy internetowe pozycjonują, gdy próbujecie wyszukać materiały o płaszczyźnie ziemskiej i jak cenzurują te właściwe. Są nie widoczne. Nie czytajcie mediów, tym bardziej bezsensownych komentarzy, które nie wnoszą absolutnie nic. Przechodzę aktualnie prywatnie zmiany i to jest powodem dezaktywacji moich kont społecznościowych. Odpoczynek i regeneracja. Trzymajcie się ciepło i do zobaczenia wkrótce – przekazał serwis rapnews.pl, cytując Kubiaka (pisownia oryginalna).

Choć Akash zapowiada specjalny film z dowodami na płaskość Ziemi, to jednak trudno się spodziewać, aby zaskoczył świat nauki czymś nowym. We wcześniejszym artykule na temat przedsięwzięcia muzyka podaliśmy natomiast garść dowodów na to, że nasza planet wcale płaska nie jest.