Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Apple kręci swój hit w Polsce. "Fundacja" na ulicach kilku miast
Bartosz Onuczyński
Bartosz Onuczyński 03.05.2024 19:45

Apple kręci swój hit w Polsce. "Fundacja" na ulicach kilku miast

serial "Fundacja"
Fot. AppleTV+

Ekipa producencka trzeciego sezonu popularnego serialu przeniosła się do Polski, kontynuując zdjęcia w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Po wcześniejszych planach w Warszawie, teraz aktorzy i ekipa filmowa przygotowują się do nakręcenia kolejnych emocjonujących scen, tworząc nowoczesne wnętrza o leśnym designie.

Nowe lokacje, nowe wyzwania

Połowa zdjęć do trzeciego sezonu “Fundacja” została już nakręcona tuż przed wybuchem strajków scenarzystów i aktorów. Teraz, po wznowieniu prac, producenci zdecydowali się kontynuować produkcję głównie w Polsce. Po Wrocławiu planowane są również kręcenia w Krakowie, Lublinie i Katowicach, z zakończeniem planu w czeskiej Pradze.

Nowa przeglądarka na Windowsa. Użytkownicy porzucą dla niej Chrome'a Nowa funkcja w Zdjęciach Google. To koniec z niemiłymi wspomnieniami

Przygotowania do nowych scen

Przenosząc się do nowych lokalizacji, ekipa filmowa musiała przygotować nowe otoczenie. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu zostało przystosowane do potrzeb serialu, a rekwizyty i dekoracje mające nadać wnętrzom klimat "Fundacji" zostały już dostarczone na plan. Zespoły scenografów i rekwizytorni pracują intensywnie, aby zapewnić autentyczność i atmosferę, które wyróżniają serial.

ZOBACZ TAKŻE: Kto nie musi płacić abonamentu RTV? Te osoby są zwolnione z opłaty

Nowe oblicze produkcji

Nowy sezon "Fundacji" przynosi nie tylko zmiany w lokalizacjach, ale także w ekipie produkcyjnej. Po zmianach na stanowisku reżysera, teraz za sterami stanął Bill Boost, dotychczasowy producent nadzorujący prace na planie. Ta zmiana zapowiada nowe podejście do serialu, której efekty będzie można zobaczyć w premierze trzeciego sezonu.

Serial "Fundacja" jest dostępny do oglądania na platformie streamingowej AppleTV+, gdzie fani mogą śledzić losy bohaterów z uniwersum Isaaca Asimova, w tym - za jakiś czas- najnowsze przygody rozgrywające się w polskich sceneriach trzeciego sezonu. Oczekiwania są wysokie, a fani niecierpliwie wyczekują kolejnych informacji na temat daty premiery i fabuły. Te bowiem wciąż się nieznane.