Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Nie żyje gwiazdor polskiego internetu. Miał zaledwie 28 lat
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 30.03.2024 22:15

Nie żyje gwiazdor polskiego internetu. Miał zaledwie 28 lat

świeczki
Fot. Pixabay/Henryk Niestrój

Nie żyje Karol Pęciak. Znany tiktoker zmarł w nocy z piątku na sobotę (29/30 marca), o czym poinformowała jego mama. 28-latek był bliżej znany jako “Szalony Karol”, bo właśnie pod takim pseudonimem publikował w sieci pełne humoru i dystansu filmy. Przyczyna jego śmierci nie jest znana, jednak wiadomo, że twórca od lat mierzył się z problemami z sercem.

Karol Pęciak nie żyje

O śmierci Karola Pęciaka poinformowała mama tiktokera. Kobieta krótko skomentowała przykre doniesienia, przekazując jedynie, że ma “bardzo smutną wiadomość”.

Dziś w nocy odszedł nasz syn Karol. Proszę o modlitwę - napisała.

28-latek zdobył wielką popularność publikując pod pseudonimem “Szalony Karol” nagrania na chińskiej platformie społecznościowej TikTok. Jego profil śledziło ponad 420 tys. obserwujących. Karol zdobył także blisko 8 mln polubień pod zamieszczonymi filmikami. Przeważnie były to wideo o charakterze czysto humorystycznym. 

RCB ostrzega Polaków. "Bądźcie gotowi na każdą ewentualność"

Tiktoker miał sztuczną zastawkę serca

Dla fanów Karola Pęciaka tajemnicą nie było to, że chłopak zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. On sam tryskał pozytywną energią i chętnie wywoływał uśmiech na twarzach innych, ale potrafił też otwarcie mówić o swoich kłopotach. Nieraz opowiadał w sieci o życiu ze sztuczną zastawką serca, którą wszczepiono mu jeszcze w dzieciństwie. Mało tego, był także autorem książki pt. “Sztuczna zastawka serca. Czyli życie z zegarkiem”.

Zaledwie trzy tygodnie temu “Szalony Karol” udzielił wywiadu eska.pl, w którym mówił, skąd wzięła się nazwa jego publikacji.

Mam wszczepioną sztuczną zastawkę serca, więc słyszę, jak tyka. Dlatego w nazwie mojej książki jest "życie z zegarkiem" - tłumaczył.

28-latek wyjawił wówczas również, że regularnie musi zażywać leki rozrzedzające krew i unikać sportów, niosących ryzyko poważnych obrażeń, przy których mógłby się wykrwawić.

Internauci nie mogą uwierzyć w śmierć "Szalonego Karola"

Ostatnie nagranie Karola Pęciaka ukazało się na jego profilu na TikToku zaledwie kilka dni temu. W poniedziałek (25 marca) twórca wstawił film, który aktualnie ma na liczniku prawie 5 mln wyświetleń. W licznych komentarzach internauci wskazują, że nie mogą uwierzyć w tragiczne wieści i składają kondolencje rodzinie Karola.

Zawsze taki uśmiechnięty i radosny takiego cię zapamiętamy - napisała jedna z internautek.

Widziałam dziś na tiktoku i miałam nadzieję, że to jednak jakiś słaby żart. Strasznie przykre, taki pozytywny chłopak - stwierdził ktoś inny.

Swoim przepisem na szczęście zarażałeś nas uśmiechem. Nigdy nie zrozumiemy dlaczego świat zabiera tak młodych ludzi - brzmi kolejny z komentarzy.

Źródło: TikTok, eska.pl