Tech.BiznesINFO.pl > FinTech > Płacisz kartą? Wielu Polaków nie wie, że popełniają ten błąd
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 10.06.2024 20:11

Płacisz kartą? Wielu Polaków nie wie, że popełniają ten błąd

płatność kartą
Fot. East News/Marek BAZAK

Płatności bezgotówkowe to już nasza codzienność. Niemalże co chwilę słyszymy kasjerów pytanie, czy chcemy otrzymać za nią potwierdzenie. Jak się okazuje, warto poważnie się zastanowić przed powiedzeniem ”nie”. Ten błąd przy płatności kartą może nas w przyszłości sporo kosztować.

Płatność kartą. Musisz to wiedzieć

W dzisiejszych czasach codziennie słyszymy pytanie o drukowanie potwierdzenia. Niektórzy klienci, chcąc ułatwić pracę kasjerom, odpowiadają przecząco. Często zapominamy, że płatności bezgotówkowe mają swoje ograniczenia, a nie zabieranie ze sobą potwierdzenia może nas kosztować niemałe pieniądze.

Zwróć uwagę na paragon. Sprzedawcy doliczają nową opłatę

Czy trzeba brać potwierdzenie transakcji kartą?

Jak się okazuje, potwierdzenie transakcji bezgotówkowej to nie zbędny papierek. Wydruk ten może stanowić dla nas ważny dowód zakupu, który przyda się chociażby podczas reklamacji czy zwrotu towaru. Jeśli zgubimy paragon, będzie to jedyny sposób na potwierdzenie transakcji.

ZOBACZ: PKO BP wydał ważny komunikat. Wszyscy klienci powinni wiedzieć

Potwierdzenie transakcji bezgotówkowej – w tym sytuacjach warto je wziąć

Odpowiedź na pytanie, czy zawsze trzeba zabierać potwierdzenie transakcji bezgotówkowej, jest prosta – nie musimy tego robić, ale warto. Kolejną sytuacją, w której warto poprosić o wydruk, jest odrzucenie płatności. Jeśli nie dostajemy powiadomienia o pobraniu środków, możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, że jednak za coś zapłaciliśmy. Czasami zdarza się nawet, że pieniądze zostają pobrane kilkakrotnie, dlatego warto mieć przy sobie potwierdzenie odrzuconej płatności.