Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Policja ostrzega Polaków. Uważaj, jeśli znalazłeś to w swojej skrzynce
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.01.2024 17:14

Policja ostrzega Polaków. Uważaj, jeśli znalazłeś to w swojej skrzynce

Policjanci
Iberion

Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod różne instytucje, w celu wyłudzenia pieniędzy czy też danych osobowych. Tym razem oszuści podają się za policję i wysyłają do wielu osób wiadomości e-mail. Trzeba zachować szczególną ostrożność. 

Oszuści podszywają się pod policjantów

Cyberprzestępstwa stały się w tych czasach codziennością. Oszuści najczęściej próbują wzbudzić zaufanie lub strach u swoich ofiar. Tym razem postanowili zrobić to, podszywając się pod policję. Okazuje się, że w ostatnim czasie niektórzy znajdują na swoich skrzynkach mailowych dość niecodzienne wiadomości i dowiadują się z nich o rzekomym postępowaniu sądowym, które ma być przeciwko nim prowadzone. 

Zobacz także: Potężny wyciek danych z popularnych platform. Sprawdź, czy Twoje hasła zostały skradzione

Klienci Biedronki w końcu się doczekali. Jest oficjalne potwierdzenie

Uważaj, jeśli dostałeś taką wiadomość

Okazuje się, że w ostatnim czasie wiele osób otrzymało na swoją skrzynkę wiadomość od oszustów, którzy podszywają się pod Centralne Biuro Śledcze Policji. Polacy znajdują w niej informację o szeregu przestępstw, o które rzekomo podejrzewany jest odbiorca. Oszuści prawdopodobnie oczekują, że taka osoba się z nimi skontaktuje, a oni wówczas będą mogli przejąć jej dane osobowe i dostępy do konta internetowego. 

Policja wystosowała pilny apel do wszystkich Polaków

Do Centralnego Biura Śledczego Policji dotarły wieści o licznych próbach oszustwa poprzez podszywanie się pod instytucję. Wystosowali do Polaków pilny apel o to, by zachowali szczególną czujność i uważali na tego typu wiadomości. 

W ostatnim czasie odnotowujemy dużą ilość prób oszustwa, gdzie za poprzez e-mail przestępcy podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Jeśli otrzymaliśmy tego typu wiadomość to jest to próba oszustwa. Zachowajmy wzmożoną czujność i ostrożność - czytamy w mediach społecznościowych.