Tech.BiznesINFO.pl > Cyberbezpieczeństwo > Producent popularnych telefonów znika z polskiego rynku. Co z gwarancją i aktualizacjami?
Paula Drechsler
Paula Drechsler 07.06.2023 21:11

Producent popularnych telefonów znika z polskiego rynku. Co z gwarancją i aktualizacjami?

telefon
domena publiczna

Kolejny producent smartfonów postanowił opuścić nasz kraj. Jakiś czas temu z Polski wyszedł Honor, a teraz na podobny ruch zdecydował się następna chińska marka. Co z gwarancją na już kupione smartfony? Jak wygląda kwestia aktualizacji?

Pogłębiające się problemy chińskiego giganta

Obecny od kilku lat na polskim rynku Vivo nie wytrzymał próby czasu. Producent wystosował oświadczenie dotyczące decyzji o opuszczeniu polskiego rynku. Vivo, podobnie jak Oppo oraz OnePlus to marki ze stajni chińskiego giganta BBK Electronics. Przedsiębiorstwo nie ma ostatnimi czasy w Europie dobrej passy, problemy wiążą się z pozwem złożonym przeciwko gigantowi przez Nokię. Pozew dotyczy naruszenia patentów.

Jak podaje rp.pl, wycofanie się Vivo z Polski może być właśnie pokłosiem sądowej batalii z Nokią. Oficjalnej, szczegółowej przyczyny takiej decyzji producent jednak nie dostarcza.

Biuro prasowe Vivo wydało oświadczenie o wycofaniu marki z Polski

Chińczycy w związku z pozwem przegrali już walkę w sądzie niemieckim. Tam wystosowany został sądowy zakaz i zarówno Vivo, jak i Oppo musiały zniknąć z tego rynku. Teraz Vivo wycofuje się także z Polski. W komunikacie prasowym przekazanym polskim redakcjom producent zasłania się wynikami analiz.

- Ciągła analiza rynku i dobór odpowiedniej strategii biznesowej w porozumieniu z lokalnymi przedstawicielami jest dla marki Vivo kluczowe. Z przykrością informujemy, że autoryzowany dystrybutor marki w Polsce zdecydował się wstrzymać działalność.

Co z zakupionymi już telefonami?

Klienci, którzy zdecydowali się na zakup smartfonów marki w ciągu tych niespełna trzech lat działalności Vivo na polskim rynku, mogą spać spokojnie. W komunikacie biuro prasowe informuje, że mimo wycofania się z polskiego rynku, dalej będą wspierać zakupione już na terenie Polski smartfony.

- Mimo to (wyjścia marki z Polski — przyp. red.) nasi klienci mogą wciąż polegać na solidnych produktach Vivo, na kompleksowej obsłudze klienta oraz niezakłóconych aktualizacjach oprogramowania.

Jak dowiedział się serwis Antyweb, pozostałe marki należące do BBK Electronics, czyli Oppo i OnePlus, póki co nigdzie się nie wybierają. Zarówno Oppo jak i OnePlus zareagowały na plotki w branży i podzieliły się oficjalnym stanowiskiem, że na ten moment obie marki pozostają na polskim rynku.