Tech.BiznesINFO.pl > Nauka i kosmos > Ruszył specjalny program dopłat, można dostać nawet 2 tys. zł. Trzeba się jednak pospieszyć
Paula Drechsler
Paula Drechsler 05.11.2023 12:49

Ruszył specjalny program dopłat, można dostać nawet 2 tys. zł. Trzeba się jednak pospieszyć

pieniądze
ARKADIUSZ ZIOLEK / East News

Tylko do końca listopada trwa program dofinansowań, skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Można uzyskać nawet 2 tys. zł dopłaty. Oto co trzeba zrobić.

Czas tylko do końca miesiąca

Dzięki rozmaitym świadczeniom społecznym oraz programom dopłat wiele osób może korzystać z dodatkowej gotówki na różne cele. Wśród tego typu projektów są na przykład program Czyste Powietrze czy Mój Prąd. Dzięki nim można zyskać pomoc finansową na przykład na wymianę źródła ciepła. Kolejnym programem jest opcja proponowana przez Energa Obrót z Grupy Orlen.

W ramach tej oferty można zyskać nawet 2 tysiące złotych dodatku, jednak należy się pospieszyć, ponieważ ten system dofinansowań działa jeszcze tylko do końca listopada 2023 r. Konieczne jest spełnienie kilku warunków, złożenie odpowiedniego oświadczenia i przedstawienie faktury.

- Dofinansowanie w ramach naszego programu nie wlicza się do podstawy opodatkowania. Możesz je też łączyć z niektórymi innymi dofinansowaniami, np. z programem Czyste Powietrze - przekazuje Energa Obrót.

Ten trik z banknotem i lodówką jest niezawodny. Warto go znać, można sporo zaoszczędzić Te stare sprzęty mogą być teraz warte fortunę. Warto sprawdzić, czy masz je w domu

Program dopłat Energa Obrót

Na czym to polega? Dzięki specjalnej ofercie dopłat dla klientów Energa umożliwia spore oszczędności podczas zakupu kotła na paliwo gazowe, paliwo ciekłe lub biomasę, kotła opalanego gazem ziemnym albo olejem opałowym lekkim, elektrycznego podgrzewacza przepływowego lub akumulacyjnego, a także do nabycia pomp ciepła, wylicza spidersweb.pl. Skorzystać może każdy, kto jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego. Program nazywa się "Eko dofinansowanie 2023".

Trzeba w tym celu udać się do punktu sprzedaży Energa Obrót i ustalić warunki z konsultantem. Należy mieć ze sobą dokumentację dotyczącą budynku, aby na tej podstawie ustalić wszystkie szczegóły. Od czego zależy wysokość dofinansowania? Między innymi od atrybutów budynku, ale przede wszystkim decyduje o tej kwocie rodzaj kupowanego urządzenia. 

Nawet 2 tysiące złotych dofinansowania do pompy ciepła

Jak rozkładają się kwoty, które można pozyskać w ramach programu “Eko dofinansowanie 2023”? Podsumowanie przygotował spidersweb.pl. Progi dopłat wyglądają następująco:

  • Decydując się na zakup kotła na paliwo gazowe lub ciekłe, maksymalny poziom dofinansowania, jaki można uzyskać dla budynków wybudowanych przed 1971 r., wynosi 500,52 zł. Mniej dostaną właściciele i współwłaściciele domów powstałych po 2011 r. Przysługująca im kwota to 223,13 zł. 
  • Wybierając kocioł na biomasę, należy mieć na uwadze, że najwyższa możliwa kwota dopłaty to 230,16 zł, a najmniejsza - 102,52 zł.
  • Dla kotła opalanego gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim przedział obowiązującego dofinansowania wynosi od 264,33 zł do 592,99 zł. 
  • Przy wyborze elektrycznego podgrzewacza przepływowego ten przedział to od 212,07 do 476,40. 
  • Dla elektrycznego podgrzewacza akumulacyjnego należy się przygotować na dopłatę w wysokości od 264,33 do 592,99 zł. 
  • Największa pomoc jest dostępna w przypadku wyboru pomp ciepła. Dla pomp typu z bezpośrednim odparowywaniem w gruncie oraz woda-woda i glikol-woda minimalne dofinansowanie wynosi 983,96 a maksymalne 2207,13 zł. 
  • Do pomp ciepła typu powietrze-woda można uzyskać dodatek w wysokości od 922,65 do 2069,44 zł.
  • Dla pomp typu powietrze-woda, napędzanych gazem, sprężarkowych i absorpcyjnych, dopłata wynosi od 575,91 do 1292,52 zł.
  • W przypadku pomp glikol-woda, napędzanych gazem, sprężarkowych i absorpcyjnych, kwota dodatku waha się od 599,02 do 1342,77 zł.

- W ciągu 30 dni od pozytywnej weryfikacji Twojego zgłoszenia wypłacimy Ci dofinansowanie na konto bankowe - przekazuje Energa Obrót.

Po szczegóły należy zgłosić się do organizatora.