Tech.BiznesINFO.pl > Internet i TV > Stare numery Gadu-Gadu można odzyskać. Wiemy, jak
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 15.04.2024 21:46

Stare numery Gadu-Gadu można odzyskać. Wiemy, jak

GG
Fot materiały prasowe

Popularność współczesnej odsłony komunikatora Gadu-Gadu może zaskakiwać - w dobie Messengera, WhatsAppa, Telegrama czy Signala z GG korzysta około miliona użytkowników. Tych może wkrótce przybyć. Twórcy poinformowali, że dostępna jest możliwość odzyskania starych numerów, a nawet archiwum rozmów.

GG wróci do dawnej sławy?

Twórcy GG dwoją się i troją, aby przywrócić komunikatorowi dawną popularność. Konkurencja jest ogromna, zwłaszcza że w konkury stają nie relatywnie niewielkie spółki, lecz gargantuiczne korporacje pokroju Meta. Mimo to GG zachowuje wierną rzeszę użytkowników, także w wersji mobilnej. Ich liczba może się wkrótce znacznie zwiększyć.

A to za sprawą podróży sentymentalnej, jaką GG może zaoferować użytkownikom. Chodzi o odzyskanie dostępu do kont i numerów z czasów, gdy Gadu-Gadu cieszyło się największym zainteresowaniem. Według twórców jest nawet możliwość odzyskania dostępu do archiwum rozmów sprzed wielu lat.

Twórcy GG uruchamiają nową usługę. Powstał nowy serwis z ogłoszeniami

GG oferuje dostęp do starych numerów

Opracowana została cała procedura odzyskiwania numerów. Jej najważniejszym elementem jest dostarczenie przez użytkownika dowodu na to, że dany numer należał właśnie do tego. Twórcy zabezpieczają się przed sytuacjami, w których mogłoby dochodzić do nadużyć.

Aby odzyskać dostęp do dawnego numeru i konta, należy wysłać zgłoszenie, które jest rozpatrywane indywidualnie przez administrację GG - nie ma tu mowy o podatnym na błędy i przeoczenia zautomatyzowanym procesie. Najważniejsze jest dostarczenie pod adres [email protected] maila, w którym zawarty będzie stary numer GG oraz powiązany z nim adres mailowy.

Można odzyskać archiwum rozmów

Najciekawsze w możliwościach otwieranych przed użytkownikami GG jest jednak to, że mogą oni odzyskać dawne listy kontaktów i archiwum rozmów. Twórcy dysponują bowiem danymi nawet z odległej przeszłości, jednak tylko w jednym przypadku.

W 2018 r., gdy w życie weszło RODO, administracja rozesłała na powiązane z kontami maile prośby o akceptację nowych regulaminów. Tylko po wyrażeniu zgody GG mogło dalej przetwarzać archiwalne dane. Jeśli więc nie wyraziliśmy zgody przed sześcioma laty, archiwa przypisane do numeru zostały usunięte. Numer można jednak przywrócić niezależnie od archiwum. W obu przypadkach GG prosi o kontakt pod adresem [email protected].